Poszukiwacze zaginionej wazy czyli O porywających przygodach niezwykłej kompanii: dziesięcioletniego chłopca, dwuletniej wszechwiedzącej dziewczynki, wyszczekanego jamnika i arystokratycznej lampy

Cykl: Poszukiwacze zaginionej wazy (tom 1)
Wydawnictwo: Znak

Wreszcie mamy pełną magii, przygodową, fantastycznie opowiedzianą historię toczącą się tu i teraz, w XXI wieku w Polsce. Kuba Morawski, uczeń pierwszej klasy gimnazjum, ma przed sobą niezwykłe zadanie. Razem ze swoim jamnikiem Racuchem, dwuletnią siostrą Basią i gadającą lampą Melanią ma uratować świat przed panowaniem złego Viperusa. Ich przygody zaczynają się na Wawelu, gdzie nagle ożywają...

Kuba Morawski, uczeń pierwszej klasy gimnazjum, ma przed sobą niezwykłe zadanie. Razem ze swoim jamnikiem Racuchem, dwuletnią siostrą Basią i gadającą lampą Melanią ma uratować świat przed panowaniem złego Viperusa. Ich przygody zaczynają się na Wawelu, gdzie nagle ożywają arrasy, potem kolej na Paryż i Rzym, które na zawsze mogą zniknąć z mapy Europy.

Kuba i jego drużyna latają wieżą Eiffla przerobioną na rakietę, podróżują w czasie, nieustannie wymykają się z pułapek zastawianych przez nikczemnego Viperusa i jego plugawą kompanię. Spróbujcie razem z Kubą zmierzyć się z Viperusem. To prawdziwe wyzwanie dla odważnych, a jednocześnie świetna lekcja historii i geografii, która sama wchodzi do głowy. Tę książkę czyta się jednym tchem.

źródło opisu: [Znak, 2005]

Sebastian Dzięcioł | 2011-08-07
Przeczytana: 2007 rok

"Poszukiwacze zaginionej wazy" to cudowna powieść rodzeństwie, ich psie i lampie. Muszą oni odnaleźć dwa z trzech kawałków zaczarowanej wazy, znajdujących się gdzieś na kuli ziemskiej. Grupie przyjaciół staje na drodze groźny Viperus, który chce wykorzystać nieograniczoną moc naczynia dla swoich nikczemnych celów.
Czytelnik przekonuje się, że nie trzeba wiele, aby przełamać barierę. Wystarczy chwila nieuwagi, a wszystko może legnąć w gruzach.

Książka bardzo zaskakująca z elementami fantastyki. Idealna dla człowieka pragnącego przeżyć niezapomnianą przygodę.

Mia-Meow | 2011-05-30

Tak dawno ją czytałam,że aż zapomniałam tytułu.
Powiem tylko jedno-jedna z najwspanialszych książek,które
czytałam.

Dome_chan | 2013-07-12
Na półkach: Dzieciństwo, Przeczytane

Najlepsza książka, jaką przeczytałam będąc dzieckiem. Chwała panu Małkowskiemu!

Igis | 2016-06-04
Na półkach: Dzieciństwo, Przeczytane
Przeczytana: 2007 rok

Nie, nie, nie. Bardzo zmęczyła mnie ta książka, musiałam dokończyć, żeby dostać nową. Nieprawdopodobne zdarzenia nurzyły mnie, akcja była naciągana, a bohaterowie... nie przypadli mi do gustu. Dobrze, że jako dziecko dużo czytałam, bo ta ksiażka z pewnością by mnie zniechęciła.

Kikaxfob | 2016-08-20
zjedzmakaron | 2016-08-11