Elvis i Lennon: Dzieje nienawiści

Okładka książki Elvis i Lennon: Dzieje nienawiści Chris Hutchins, Peter Thompson
Okładka książki Elvis i Lennon: Dzieje nienawiści
1999-01-01
1999-01-01
83-71791-41-0
Emilia Batura
muzyka piosenkarze amerykańscy piosenkarze angielscy biografia John Lennon Elvis Presley

Okładka książki Athina - ostatnia z Onassisów Chris Hutchins, Peter Thompson
Athina - ostat... Chris Hutchins, Pet...

Nie mogłem się początkowo przekonać, ale jak już przebiłem się przez niechęć czytania, książka okazała się nad wyraz dobra. Przede wszystkim autorzy znali osobiście Elvisa i Lennona, ale także całą resztę otoczenia (wszystkich Beatlesów, managerów, przyjaciół, znanych muzyków). Dzięki temu czytelnik otrzymuje głęboką analizę osobowości obydwu muzyków oraz poznaje od kolebki historię konfliktu, pomiędzy dwoma ikonami Rock and rolla. Przy okazji nie ma owijania w bawełne: białe jest białe, a czarne jest czarne. Nikt muzyków nie wybiela, ich wady wywalone są na wierzch i to w taki sposób, że wielokrotnie czułem do obydwu artystów autentyczny obrzyd.
8/10

• Muszę mieć
  • Średnio zapamiętane i mało zapamiętane
  • Nieskończone
  • Muzyczne