32 Grudnia

Tłumaczenie: Wojciech Birek
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Tetralogia potwora". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Egmont Polska
32 Décembre
science fiction
komiksy
Zaryk

Kontynuacja słynnej drugiej trylogii prawdziwego mistrza komiksu. Trójka bohaterów, znowu rozproszona po świecie, żyje własnym życiem: Leyla poświęca się tajemniczemu Gniazdu Orła, Nike odnawia swój związek z Pamelą, zaś Amira nawiedzają koszmarne sny... Cała historia rozpisana jest na trzy głosy, i każdy z trójki bohaterów osobiście relacjonuje nam własne przeżycia. Bilal żongluje wątkami, zestawia je i przeplata, tworząc z nich niepokojącą mozaikę, która układa się w koszmar związany z nazwiskiem i działaniami potwora o wymownym nazwisku Warhole...

źródło opisu: Wydawnictwo Egmont, 2003

Paweł Panfil | 2016-01-13
Przeczytana: 12 stycznia 2016

Niezwykle interesujący i wciągający świat. Te technologie, to spojrzenie na makabryczny rozwój sztuki. Główni bohaterowie wciąż się szukają, ale stają się obserwatorami świata z trzech różnych perspektyw. Wyobraźnia Bilala zachwyca, zarówno pod względem pomysłów fabularnych jak i warstwy estetycznej. Szczególnie udane są wstawki medialne (wycinki gazet, nagłówków), w których komentowany jest świat sztuki... świat potencjalne osiągalny, tylko czy jest się z czego cieszyć?

Zaryk | 2011-07-30
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 30 lipca 2011

Niespotykany, bardzo literacki, jak na komiks język i styl. Poetycka kreska, wiarygodny i wciągający świat. Pełnokrwiste postaci. Polecam, polecam, polecam!

QUEENfan | 2018-06-06
Pharas | 2015-06-02