Czarcia Morda

Wydawnictwo: Egmont Polska
Bouche du diable
komiksy
figgin

Pod koniec drugiej wojny światowej biedna ukraińska chłopka odnajduje na polu przemarznięte dziecko. Chłopiec nie wie, kim jest ani jak się nazywa. Jedyną jego cechą charakterystyczną jest zajęcza warga. Po śmierci kobiety trafia do sierocińca, a stamtąd do elitarnej placówki NKWD, gdzie szkoli się szpiegów. Po latach treningu otrzymuje przydział - ma jechać do USA i czekać na pierwsze zadanie...
To opowieść o przemianie duchowej młodego człowieka, który najpierw zostaje całkowicie zindoktrynowany przez komunistyczny system, a potem ma szansę ujrzeć świat z innej perspektywy. A dzieje się to wcale nie poprzez kontakt z kulturą Zachodu, ale przede wszystkim dzięki ludziom głęboko wierzącym - a to w Boga chrześcijańskiego, a to w indiańskiego Wakan-Tankę.
Album został stworzony przez cenionego na francuskim rynku scenarzystę Jérôme'a Charyna i znakomitego rysownika Françoisa Boucqa, znanego w Polsce z komiksu Księżycowa Gęba (do scenariusza Alexandro Jodorowsky'ego).

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl/katalog/wyszukiwanie/komiks,666.html

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/katalog/wyszukiwanie/komiks,666.html

nephi | 2016-01-29
Na półkach: 2016, Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 28 stycznia 2016

Komiks wbrew innym opiniom czytelników bardzo mi się podobał. Jest nawet najlepszym jaki czytał w tym roku (na razie mamy styczeń :)). Ciekawa fabuła i tematyka, która bardo mnie interesuje. Chętnie przeczytałabym dalsze losy Jurija.

Mnie nie rozczarowało od strony plastycznej - ogólnie cenie Boucq'a. A fabuła to przyzwoity szpiegowski thriller noir. Nie głupsza niż filmowe klasyki nurtu typu "No Way Out" czy "Człowiek który wiedział za dużo" (o, ten film to jest dopiero niedorzeczny!). Według mnie warto jeśli się lubi mainstream.

8 gwiazdek za grafikę

6 za scenariusz

figgin | 2011-01-16

Zapowiada się ciekawie, mocno rozczarowuje. Nie zachwyca także od strony plastycznej. Żałuję zakupu.

MarlaOgg | 2016-09-21
Gosia Herba | 2016-03-25