Henri Désiré Landru

Wydawnictwo: Egmont Polska
Henri Désiré Landru
komiksy
black_hole

Henri Désiré Landru był najsłynniejszym francuskim seryjnym mordercą. Podczas procesu nigdy nie przyznał się do zabójstw, nigdy też nie znaleziono niezbitych dowodów jego winy. Dlatego też do dziś trwają spory, czy Landru rzeczywiście był winny zarzucanych mu morderstw. Chabouté znakomicie wykorzystał legendę i wszystkie niejasności procesu, by przedstawić własną wizję zdarzeń, które rozegrały się w podparyskim Gambais. Opowieść autora pozostaje jedną z wielu hipotez dotyczących tajemniczej działalności Landru. Siłą albumu są dopracowane, realistyczne rysunki, ukazujące Francję na początku XX wieku. Ale przede wszystkim Henri Désiré Landru to świetnie skonstruowany, do samego końca trzymający w napięciu thriller z wieloma niespodziewanymi zwrotami akcji.

źródło opisu: Wydawnictwo Egmont Polska, 2009

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/katalog/wyszukiwanie/komiks,206.html

PolishPopkulturę | 2017-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2017

Naprawdę bardzo trudno mi nie porównywać tego tytułu do "Prosto z piekła" Alana Moore'a, bo tematyka jest praktycznie taka sama. Niestety, dzieło Chaboute'a wypada w tym zestawieniu o wiele gorzej - cała intryga momentami ociera się o banał, tymczasem aż chciałoby się, żeby autor - wzorem Moore'a - powodził nieco czytelnika za nos, zakpił z niego, pograł niedomówieniami i domysłami. Bez tego otrzymujemy tylko średni thriller (co prawda inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, ale mało to takich?).

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

nephi | 2015-01-02
Na półkach: Przeczytane, 2014, Komiksy
Przeczytana: 25 listopada 2014

Bardzo dobry komiks. Świetny graficznie, a sama fabuła wciąga i trzyma w napięciu. Chętnie sięgnę po inne "prace" autora.

lafwyr | 2018-09-14
tramwaj | 2017-06-20