Zimowa róża

Wydawnictwo: Świat Książki
Une année de neige
83-247-0011-0
nadzieja, choroba, chłopiec

Wzruszająca opowieść o potrzebie nadziei Kiedy ma się dziesięć lat, marzy się o zabawie z kolegami, graniu w piłkę, wyjściu na lody. Dziesięcioletni Sebastien natomiast marz y, aby znalazło się lekarstwo na jego śmiertelną chorobę. Chłopiec wyjeżdża do swoich dziadków, którzy otaczają go wielką miłością i ze wszystkich sił starają się przywrócić mu nadzieję. Dziadek opowiada mu nawet o...

Wzruszająca opowieść o potrzebie nadziei
Kiedy ma się dziesięć lat, marzy się o zabawie z kolegami, graniu w piłkę, wyjściu na lody. Dziesięcioletni Sebastien natomiast marz y, aby znalazło się lekarstwo na jego śmiertelną chorobę. Chłopiec wyjeżdża do swoich dziadków, którzy otaczają go wielką miłością i ze wszystkich sił starają się przywrócić mu nadzieję. Dziadek opowiada mu nawet o rzadkiej leczniczej roślinie, która raz na jakiś czas zakwita pod śniegiem. Obiecuje, że ją znajdzie...

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://www.swiatksiazki.pl

Marzenia | 2015-07-21
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: 21 lipca 2015

Smutna, bo o chorobie małego chłopca, ale też wiele w niej pogody, wiary, która chwyta się niby niewiele znaczących drobiazgów, a jest odnośnikiem wszystkiego.
Czyta się szybko. Tematyką podobna do "Oskara i Pani Róży" , ale więcej skierowana na dobro bliskich ludzi i na uroki otaczającego świata- francuskiej prowincji.

Dona | 2012-06-20
Przeczytana: styczeń 2012

Smutna historia o woli walki, życiu i potędze miłości dziadków .. Książka chyba nie dla wszystkich , momentami nudna, zbyt monotonna. Spodziewałam się chyba cudu,magi , czy mocy tytułowej zimowej róży.

Otori | 2016-08-23
Przeczytana: 2013 rok

Książkę tą śmiało można porównać do dzieł Erica-Emanuela Schmitta, a w szczególności do "Oskara i pani Róży".

Opowiada ona o małym, śmiertelnie chorym chłopcu. Rodzice wysyłają go do dziadków, gdyż nie potrafią mu patrzeć w oczy. Dziadkowie bardzo kochają swojego jedynego wnuka, troszczą się o nie go jak tylko potrafią. Dziadek opowiada mu nawet historie o leczniczej roślinie, która zakwita czasami pod śniegiem [jest to tytułowa Zimowa róża]. Obiecuje Sebastianowi, że znajdzie ją dla niego i wtedy chłopiec wyzdrowieje.

Książka ta opowiada o chęci życia, pragnieniu normalnego dzieciństwa, w którym rodzice nie odwracają oczu od własnego dziecka. Jest to smutna książka i bynajmniej nie mówi o magicznym cudzie.

JoAnNa | 2013-02-09
Przeczytana: 01 września 2012

Jak dla mnie cudowna ksiazka. Przezywalam kazda strone, niejednokrotnie z zapasem chusteczek... Wzruszajaca, piekna. Opowiada o nadziei, milosci i bezradnosci... Zdecydowanie, polecam!

ejotek | 2016-01-25
Przeczytana: styczeń 2016

Sebastien chciałby żyć beztrosko i normalnie, robić to co jego rówieśnicy, zazdrości im, jednak musi podporządkować się chorobie i wskazanemu przez lekarzy rytmowi dni i miesięcy. Czuje się jak więzień i często zadaje najbliższym pytania "dlaczego ja?" oraz "czy umrę?". I jak dorośli powinni odpowiadać na takie pytania?
Chłopiec zawiera na prowincji przyjaźnie, staje się też obiektem zakochania! Czy mają one szanse na przyszłość? Jak zakończy się historia Sebastiana? Tego nie zdradzę, ale powiem tylko, że autor podarował czytelnikom epilog, nie trzymając czytelników w niepewności.

Malutka i niezbyt gruba książeczka a jakże przepełniona miłością, przyjaźnią, wsparciem, tęsknotą, strachem czy cierpieniem. Mnóstwo w niej niepewności i wypatrywania kłamstw... bo jakże czułby się w takiej sytuacji dorosły?! A co dopiero dziesięcioletnie dziecko! Książki nie da się ocenić tak jak to standardowo robię... język, dialogi, akcja... To po prostu lektura, którą albo chce się przeżyć albo nie...

Joanna JJ | 2016-12-17
Na półkach: 2016, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 15 grudnia 2016

Bardzo pozytywna opowieść, czytałam z zapartym tchem. Walka dziecka ze śmiertelną chorobą zawsze chwyta mnie za serce.

miedzystronami | 2011-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2011

Zimowa róża to niewielka powieść z gatunku tych mających wzruszać, zmuszać refleksji nad życiem i ludzkim losem. Nad tym, jak bardzo nieprzewidywalne jest życie, jak trudno czasem stawić mu czoła, jak ważna jest silna wola i wola walki. To też powieść o niezwykłych relacjach przyjaźni i miłości.

Dziesięcioletni Sébastien choruje na białaczkę, ciężką odmianę. Nie ma wielkich marzeń, choć na pewno chciałby żyć jak jego rówieśnicy. On chce tylko wyzdrowieć… to tak niewiele i aż tyle. Nie potrafi się porozumieć z matką, która wychowuje go samotnie po odejściu ojca. Zbudowali między sobą mur. Mur lęków, mur niepewności, mur, który jest wynikiem choroby. Chłopiec chce wyjechać do dziadków, do małego miasteczka. Do jedynych ludzi, z którymi czuje się dobrze, przy których jest sobą, jest swobodny, czuje się bezpiecznie. Tylko tego pragnie. Auguste i Cyprienne biorą więc na siebie tę wielką odpowiedzialność i podejmują się opieki nad chłopcem.

Każde z dziadków jest całkowicie odmienne...

Ewa | 2014-04-21

Wspaniała książka. Opowieść o nadziei, strachu, wierze i wszystkim tym, co potrzebne jest w życiu każdego z nas. Bierzmy przykład z Sebastiena

Marta Ginter | 2016-04-05
Na półkach: Powieść, Przeczytane, Posiadam

"Zimowa róża" to ciepła, niedługa powieść o dzieciństwie, życiu i śmierci. W sam raz na zimowy wieczór.

Przepiękna książka, gorąco polecam ;)