Agencja

2011-07-21
2011-07-21
978-83-7659-161-2
Ewa Wojtczak
agencja pisarze śmierć morderstwo oskarżenie

Naprawdę niezły bieg zdarzeń, dylematy , a właściwie ich brak, zarówno moralne jak i formalne, nie mówiąc o erotycznych (to od pewnego czasu jakaś maniera, sexu może niekoniecznie wiele ale jak jest to ... Tego kocham, z tym się prześpię bo jest magnetyczny...). Trochę kuchni świata zajadłej rywalizacji w walce o miliony profitów. Nie narzekam.

Barwna opowieść o światku wydawniczym, intrygach, komplikacjach i układach rządzących w agencjach. Lakoniczny opis na okładce nie powie Wam wiele o treści, ale zachęci tych, którzy lubią zabawne i lekkie historie.

Akcja toczy się w Londynie. Tess Drake jest agentką literacką i wśród swoich klientów ma zarówno autorkę bardzo poczytnych bajek dla dzieci, jak i pisarza, którego debiutancka powieść sprzedała się w bardzo niewielkim nakładzie, choć zdaniem Tess była arcydziełem. Wszystko układa się dobrze, dopóki pracodawca panny Drake nie zostaje znaleziony martwy. Do tego okoliczności śmierci są dość... no powiedzmy nietypowe. Od tego momentu pech zaczyna prześladować dziewczynę. Jeśli dołożymy do tego jej cięty język i skłonność do puszczania w świat informacji nie do końca zgodnych z prawdą to może się okazać, że kłopoty dopiero się zaczną.

Główna bohaterka to połączenie Bridget Jones i Andrei Sachs (Diabeł ubiera się u Prady) z sarkazmem godnym Joanny Chyłki. Istna mieszanka wybuchowa i właśnie to sprawia, że Tess nie da się nie lubić. Pakuje się w kłopoty trochę przypadkiem, a trochę na własne życzenie. W kwestii mężczyzn bowiem nie myśli głową, lecz organem znajdującym się dużo niżej;)

Książka nie należy do nowości, ale zapewniam, że jest świetną lekturą na wakacyjny czas. Zabawna, napisana lekkim językiem, podszyta intrygą i okraszona sarkazmem. Obyczajówka z wątkiem miłosnym i humorystycznym akcentem. Czy można chcieć więcej?

Ally O'Brien to pseudonim pary autorów. Nazywają się Brian Freeman i Ali Gunn. Brian jest amerykańskim autorem thrillerów, a Ali agentką artystyczną.
„Agnecja” to zabawna lektura. Porównywana do serialu, którego nie oglądałam i nie chcę oglądać.

Tess ma skłonność do licznych romansów, które nie kończą się dla niej dobrze. Randki z facetami, którzy mają żony lub narzeczone, nie kończą się dla niej dobrze. Są przyczyną nerwów i strat. Co z tego wszystkiego wyniknie i czy Tess założy własną agencję? Dowiesz się czytając to dzieło. Polecam, bo jest zabawne, lekkie.

Powiem tak: książka mnie pozytywnie zaskoczyła, mimo to że jest pisana językiem bardzo prostym, pf. wręcz banalnym. Była bardzo przyjemna i lekka, zawirowany charakter głównej bohaterki doprowadza ją do szalonych decyzji i zdarzeń.. Jednymi słowami WARTO! Sięgnąć po tę książkę. :))

"Agencję" jak wiele moich książek kupiłem pod wpływem chwili. Ładna okładka mnie skupiła :-) Gdybym miał ją porównać do innego tytułu wybrałbym chyba książki Lauren Weisberger, w których młoda bohaterka próbuje odnieść sukces, ale nie jestbto łatwe, a problemy piętrzą się coraz bardziej z każdym rozdziałem. Książka potrafi wciągnąć, a zakończenie mocno zaskakuje. Polecam jako literaturę lekką, łatwą, ale przyjemną i ciekawą.

Książkę czyta się na prawdę szybko. Po pierwsze to zasługa niezbyt długich rozdziałów, które wręcz się 'połyka' a po drugie to kwestia dobrego( przynajmniej dla mnie) stylu pisania autora.
Sięgając po książkę myślałam, że będzie przewidywalna - nie jest. Momentami na prawdę zaskakuje miło bądź nie czytelnika, dzięki czemu chce się wiedzieć coraz więcej i więcej. Niektóre wątki są zbyt steorytypowe, ale jest na prawdę mało książek tego typu, które by ich( tego typu wątków) nie miały.
Książka doskonale się sprawdziła w podróży :)

Uwielbiam tego typu książki, gdy jest mi źle, potrzebuję odprężenia i rozrywki. Trzyma w napięciu i jest świetnie napisana. Czyta się ją z lekkością i w ekspresowym tempie. I najważniejsze: poprawia humor. Ciekawe "teksty" i komentarze głównej bohaterki wywołują uśmiech na twarzy dokładnie wtedy gdy ci go brakuje. Polecam w szczególności na pochmurne dni.

Książkę bardzo fajnie się czyta. Fabuła jest ciekawa a opisy głównej bohaterki rozweselają:)

Nudna z przewidywanym zakończeniem książka. Nie polecam

Nudna z przewidywanym zakończeniem książka. Nie polecam

Ta lektura jest jak wycieczka do wesołego miasteczka. Dużo humoru,pozytywnej energii i szerokich uśmiechów :) To przede wszystkim historia o tym, żeby się nie poddawać , iść wciąż do przodu na przekór kłodom rzucanym przez życie.:)

• Przeczytane w 2013 :)
  • Literatura obyczajowa, romans, erotyk