Kochanka

Wydawnictwo: Świat Książki
The Mistress
978-83-247-2144-3
Dorota_1988

Powieść Martine McCutcheon, aktorki znanej m.in. z filmu „To właśnie miłość”. Lekka i pełna erotyki opowieść o tym, czego naprawdę pragną kobiety, na tle życia bogatych londyńskich sfer. Na wielkim party z okazji swych trzydziestych urodzin, Mandy, organizatorka przyjęć, poznaje Jake’a z agencji reklamowej. Czarujący mężczyzna od razu jej wyznaje, że bardzo mu się podoba i że… ma żonę oraz...

Na wielkim party z okazji swych trzydziestych urodzin, Mandy, organizatorka przyjęć, poznaje Jake’a z agencji reklamowej. Czarujący mężczyzna od razu jej wyznaje, że bardzo mu się podoba i że… ma żonę oraz dwoje dzieci. Mandy nie chce takiego romansu, po czym przyjmuje zaproszenie na randkę. Jako kochanka nie czuje się bezpieczna, bo „ta pierwsza” może zmienić jej życie w prawdziwe piekło… Szybka akcja, błyskotliwe dialogi.

Fitnesska | 2016-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2016

Mandy ma fajną pracę, kochającą rodzinę i oddanych przyjaciół. Do szczęścia brakuje jej jednak mężczyzny jej życia. Kiedy w dniu swoich urodzin poznaje Jake'a, cały jej uporządkowany świat przestaje istnieć. Namiętność i uczucia jakie ogarniają tych dwojga przysłania wizja czekającej w domu rodziny mężczyzny oraz fakt, że wcale nie przestał on kochać swojej żony.
Po jakimś czasie znajomości okazuje się, że siostra Mandy, Olivia jest zdradzana przez męża. Sytuacja rodzinna sprawia, że Mandy decyduje się zakończyć romans, ale nie jest to tak proste jak się jej wydaje. Kobieta nie ma na tyle silnej woli żeby rozstać się z ukochanym.
Czas sprawia, że uczucia przygasają i para staje oko w oko z tym problemem. Oboje muszą podjąć jakąś decyzję w sprawie przyszłości...

Judith | 2011-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2011

Ta książka zainteresowała mnie z kilku powodów. Po pierwsze napisała ją popularna aktorka Martine McCutcheon, znana głównie z roli Natalie w "To właśnie miłość. Większość "celebrytów", którzy próbują swoich sił w pisaniu tworzą raczej poradniki pod tytułem "Jak być seksownym", albo "Jak się tak dobrze trzymac po 40-tce jak ja". Najczęściej jest to marnotrawienie papieru, czasu i pieniędzy, ale nie brak chętnych na tworzenie takiej "literatury". Z tego powodu zdziwiłam się, że ktokolwiek z nich pokusił się na napisanie powieści i chciałam to sprawdzić. Po drugie lubię czytać debiuty literackie i na ich podstawie prorokować, czy danego pisarza czeka przyszłość w tym fachu czy nie. Po trzecie i ostatnie chyba każda kobieta ma takie momenty w swoim życiu, że chce po prostu przeczytać jakieś babskie czytadło.

Mandy Sanderson to piękna, pewna siebie i niezależna kobieta. Ma bardzo dobrą pracę, w której się spełnia i dobrze zarabia, grupę bliskich przyjaciół i wspaniałą rodzinę. Nie jest...

Shani | 2014-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2014

Książka jest tak płytka, że przez powierzchnię prześwituje dno. Akcja oparta o prosty schemat, że chcemy czegoś innego, niż mamy. W tle irytujące strzelanie seriami nazw marek domów mody, miejscowości i tytułów piosenek.

Ailith | 2015-09-20
Przeczytana: 20 września 2015

Do bólu amerykańska. Wszyscy bohaterowie są młodzi, piękni i majętni. Wszystkie ubrania, jakie zakładają pochodzą ze sklepów znanych projektantów, depresja trwa dwa tygodnie, bądź też kończy się próbą samobójczą, a ciało kobiety po porodzie szybciutko wraca do "stanu wyjściowego". Seks jest boski, a życie generalnie beztroskie. Jak w przeciętnej amerykańskiej komedii romantycznej. Z tą tylko różnicą, że końcowe "i żyli długo i szczęśliwie" odrobinę odbiega od normy.
Czytadełko przyjemne, aczkolwiek zarówno tłumaczce jak i pani, która dokonała korekty zakazałabym pić w czasie godzin pracy, bo błędy na poziomie literówek i logiki tłumaczenia w tak eghmm... znamienitej powieści są... niedopuszczalne ;)

Anna Helena | 2013-10-22

Książkę fajnie się czytało do momentu zakończenia. Bo jest ono beznadziejne. Jakby autorka nie miała pomysłu na to jak to rozegrać, albo na siłę próbowała skończyć w niekonwencjonalny sposób typowy trójkąt miłosny.

Gosia | 2014-03-03
Przeczytana: 02 marca 2014

Całkiem nieźle się czyta.Napisana lekkim językiem, momentami pikantna. Odnalazłam w niej cząstkę siebie :)

monika | 2013-10-20
Przeczytana: 19 października 2013

książkę się super czyta......tylko zakończenie nie możliwe w realu więc tylko dlatego daje ze dobra......

Alis17 | 2012-12-21
Przeczytana: 11 listopada 2012

Książka wciągnęła mnie niesamowicie, dopiero co wczoraj zaczęłam ją czytać, a już dziś skończyłam.
Jest pełna zaskakujących zwrotów akcji, lekko i z wielką przyjemnością się ją czyta, jest przepełniona miłością, kipi seksem, jednak zdarzają się i chwile smutku, nostalgii ogólnego niezadowolenia z życia.

Jednak ma swój happy end. Typowe romansidło dla kobiet, znacznie odbiegające od rzeczywistości. Książka ma zaskakujące zakończenie, mało realne w życiu. Chodzi mi tutaj o główną bohaterkę oraz jej partnera, ja nigdy nie zgodziłabym się na taki układ.

Nie opisuję żadnych bohaterów, nie chcę zdradzać Wam niczego z tej książki, chcę abyście sami ją przeczytali i przekonali się o losach Mandy.

Jestem pewna, że książka się Wam spodoba i pochłoniecie ją w jeden wieczór. Gorąco ją Wam polecam.

aniaskl | 2014-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2014

Nie podobało mi się :( główni bohaterowie to: najbardziej płaczliwy facet, o jakim kiedykolwiek czytałam i infantylna naiwna dziewczyna, która już dawno powinna przestać być tak dziecinna, niestety banalna to książka, z jednoznacznie zarysowanymi bohaterami, a do tego zakończenie zostało przez autorkę przekombinowane...

angelbeauty | 2011-08-02
Na półkach: 2011, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: kwiecień 2011

Czytało się fajnie, choć to nie do końca język, który lubię, szczególnie, niektóre stwierdzenia czy dialogi taki mało naturalne, jednak książka przyjemna, problem ciekawy. Ogólnie fajna książka.