Emilia i Karol Wojtyłowie. Rodzice św. Jana Pawła II

Okładka książki Emilia i Karol Wojtyłowie. Rodzice św. Jana Pawła II Milena Kindziuk
Okładka książki Emilia i Karol Wojtyłowie. Rodzice św. Jana Pawła II
Milena Kindziuk Wydawnictwo: Esprit biografia, autobiografia, pamiętnik
Esprit
2020-05-18
2020-05-18
biografia chrześcijaństwo katolicyzm Kościół beatyfikacja święci i błogosławieni papież Jan Paweł II Wojtyłowie Karol Wojtyła Emilia Wojtyła

Nie jestem osobą mocno wierząca.
Książka była prezentem.
Nie byłam do niej przekonana, ale bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła.
Głęboki ukłon dla autorki za ogrom pracy wlozony w przygotowanie tej publikacji, zebranie materiałów.
Piękna, wzruszająca historia zwykłej rodziny,
Która finalnie okazała się niezwykla.
Duży plus za fotografie zamieszczone w książce

Nie jestem osobą mocno wierząca.
Książka była prezentem.
Nie byłam do niej przekonana, ale bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła.
Piękna, wzruszająca historia zwykłej rodziny,
Która finalnie okazała się niezwykla.
Duży plus za fotografie zamieszczone w książce

Piękna opowieść o rodzicach największego Polaka. Emilia i Karol Wojtyłowie - ludzie, którzy wychowali najbardziej świętego człowieka jakiego nosiła ziemia. Żyli w ciężkich czasach zaborów i wielkich wojen. Przeżyli wiele tragedii i śmierci najbliższych. Zawsze wierni Panu Bogu i Maryi wychowywali swoich synów w poczuci obowiązku i miłości do bliźniego. Małżeństwo, które jest wzorem i powinno zostać wyniesione do rangi świętego. Milenia Kindziuk z niezwykłą pieczołowitością dotarła do wielu nieznanych dotąd dokumentów i prześledziła dokładnie genealogię rodziny Jana Pawła II. Niezwykła biografia, niezwykłych ludzi.

Przyjęło się przekonanie, że sposób, w jaki rodzice wychowują swoje dzieci wpływa na ich dorosłe życie. W maju ubiegłego roku ruszył proces beatyfikacyjny Karola i Emilii Wojtyłów, rodziców świętego Jana Pawła II. Z tej okazji, jak również z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły juniora, Milena Kindziuk, autorka m.in. osobnej książki biograficznej o Emilii Wojtyły, postanowiła przyjrzeć się ich życiorysom.
Korzystając z zachowanej i coraz bardziej dostępnej dokumentacji oraz wiedzy uzyskanej na podstawie przeprowadzonych rozmów, w tym z osobami pamiętających jeszcze rodzinę kapitana Wojtyły (a tych jest niestety coraz mniej) szkicuje nam niezwykłą charakterystykę rodziny, w której życiu na pierwszy plan wybijała się niezwykła wiara. Wiara, którą Emilia i Karol Wojtyłowie wynieśli z swoich rodzinnych domów, i którą przekazali swoim dwóm synom. Z kolei synowie tą wiarą, połączoną z miłością i poszanowaniem drugiej osoby, kierowali się w swoim życiu. W rodzinie Wojtyłów rytm dnia ustanowiony został przez wiarę, z wiarą też przyjmowali kolejne ciosy, spadające na jej barki. A jednocześnie Milena Kindziuk przedstawia nam historię zarówno rodzin Wojtyłów, jak i Kaczorowskich(z której wywodziła się Emilia Wojtyła). Dzięki dociekliwości udaje jej się dotrzeć do dokumentów z XVIII wieku świadczących o tym, że jeden z pradziadów papieża od strony ojca służył w znamienitym rodzie Zamojskich. Obowiązkowa pozycja dla tych, którzy chcą poszerzyć wiadomości o papieżu-Polaku.

Przepiękna warta przeczytania, godna polecenia!

Przepiękna warta przeczytania, godna polecenia!

• Szukam
  • Kupić
  • - A Przeczytać
  • Jan Paweł II (1920-2005)
  • Z polecenia
  • Religijne