Jan Paweł Wielki. Droga do świętości

Wydawnictwo: M
83-7221-634-7
Mini

Książka ks. Mieczysława Malińskiego, przyjaciela papieża, jest podsumowaniem życia Karola Wojtyły i pontyfikatu Jana Pawła II. W interesujący i prosty sposób przedstawia najważniejsze wydarzenia z życia przyszłego papieża i ukazuje najbardziej charakterystyczne kierunki papieskiej działalności. Przez całą książkę przebija wielkość i mądrość tej niezwykłej postaci. Ks. Mieczysław Maliński od początków swej znajomości z Karolem Wojtyłą umiał dostrzec w nim znamiona wielkości. Jako jeden z pierwszych użył tak dziś powszechnego określenia Jan Paweł Wielki. Teraz bez wahania mówi o jego świętości. śmierć jednego człowieka nigdy dotąd w historii ludzkości nie była przeżywana i opłakiwana przez tak wielu ludzi różnych religii, ras i kultur. Bezpośrednio nie usłyszymy już głosu Jana Pawła Wielkiego i już nigdy go na ziemi nie spotkamy. Pozostanie miłość i szacunek. Pozostanie także wielka potrzeba słuchania i wypełnienia słów, które nam pozostawił. Książka zawiera skarb, który Bóg ofiarował nam - żyjącym w tych szczególnych czasach.

źródło opisu: Wydawnictwo M, 2005

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Mimo kontrowersji wokół ks. Malińskiego ta książeczka bardzo mi się podobała.

Dorota | 2013-04-23
Przeczytana: 22 kwietnia 2013

Książka jest podzielona na części. Dzieciństwo i kapłaństwo do wyboru na papieża opisane są językiem, który dobrze się czyta. Bez zbędnego rozpisywanie się. Podane są fakty o których mało się mówi, a są ciekawe i na pewno wyznaczyły drogę Karola Wojtyły.
Druga część to wywiad i zamiast podawania faktów zwrócenie uwagi na to co zawierało nauczanie jego pontyfikatu, jego świadectwo życia.

Łukasz | 2016-02-29
kasiekm17 | 2015-12-13