Zakopane i okolice

turystyka, mapy, atlasy
Skrzat
2008-07-01
2008-07-01
dla dzieci Zakopane tatry przyroda zwierzęta krajobrazy

Ciekawy przewodnik dla dzieci

Ciekawy przewodnik dla dzieci

Wakacje nadal trwają. Niebawem się niestety kończą, więc warto wykorzystać ten pozostały czas jaki nam pozostał. Najlepiej aktywnie!
Pogoda nas niestety nie rozpieszcza, czasem niektóre dni bardziej przypominają jesień aniżeli piękne lato. Z doświadczenia wiem, że góry są najpiękniejsze we wrześniu. Szczególnie Tatry. Zakopane i okolice darzę szczególnym sentymentem i sympatią. Spędziłam tam mnóstwo czasu, poznałam wielu wspaniałych ludzi - nie tylko rodowitych górali, którzy są specyficzną grupą ludzi...
Ostatnio zatęskniłam za Tatrami...minęło spooooro czasu kiedy byłam tam ostatnio. A dokładnie prawie 8 lat...
Po powrocie z tego magicznego miejsca usłyszałam...jest Pani w ciąży...
Czas zabrać syna i pokazać mu to wspaniałe miejsce!
Jednak bez odpowiedniego przygotowania, wspólnego planowania nie da się! Dlatego razem czytaliśmy "Zakopane i okolice" przygotowane przez Ewę Stadtmüller i Annę Chachulską. Przewodnik jak najbardziej odpowiedni, nie ma lepszego. Mieliśmy już okazję zapoznać się z przewodnikiem "Kraków i okolice" autorstwa tych pań, dlatego wiem, że to co proponują jest wiarygodne i napisane bardzo ciekawie.

"Zakopane i okolice" kryją w sobie wiele niesamowitych wiadomości. Z całą pewnością możemy liczyć na siedem interesujących spacerów.
Autorki wszystkie ciekawe miejsca podzieliły na siedem tras, które zdecydowanie zainteresują najwybredniejszych turystów. Nie zapominają, że z nami wędrują dzieci, dlatego i dla nich zawsze znajdzie się coś ciekawego.
Przede wszystkim pani Ewa i pani Anna zapoznają nas z historią powstania Podhala, legendami, które kojarzą się z Tatrami i innymi ciekawostkami, które zainteresują nie tylko najmłodsze pokolenie...
Autorki opisują też najciekawsze miejsca w Zakopanym i okolicach, a wydawnictwo zadbało o to, by nie zabrakło ciekawych ilustracji, rysunków i map.

Jeśli planujecie wycieczkę do Zakopanego na pewno przyda się Wam przewodnik. Dlatego z czystym sumieniem i całego serca proponuję "Zakopane i okolice" przygotowane przez Ewę Stadtmüller i Annę Chachulską. Książka warta uwagi, pomocna i rewelacyjnie napisana!
Do tego niesamowite ilustracje, piękne legendy, ciekawostki i pomocne adresy. Cóż chcieć więcej? Chyba tylko kilku dni urlopu i pięknej bezdeszczowej pogody!
Książka idealna dla rodziców, piechurów, samotnych turystów czy choćby nauczycieli, którzy planują wycieczki! Polecam!

Uwielbiam góry i gdy tylko mam okazję, odwiedzam je z przyjemnością. Zakopane jest mi również bardzo bliskie, Jeździłam tam już jako dziecko z rodzicami na wakacje. Teraz często jestem gościem w tatrach razem z mężem i córką. I choć wydawało mi się, że znam każdy zakątek zarówno tego pięknego miasta jak i okolic, to okazuje się, że wcale tak nie jest!

Książka Zakopane i okolice trafiła do nas niedawno i choć jest to dość obszerna lektura przeczytałam ją w mgnieniu oka. I przyznam szczerze, że jestem pod ogromnym wrażeniem, gdyż spodziewałam się czegoś zupełnie innego! Ta książka nie jest takim zwyczajnym opowiadaniem,. To ogromny zbiór zarówno podstawowych informacji o stolicy Tatr i jej okolicy, jak i wielu ciekawostek i legend. Jest tu chyba wszystko co dotyczy miasta Zakopane, a zwiedzanie tego rejonu z tą lekturą to czysta przyjemność!

Bo choć nie jest to również typowy przewodnik, to jest to książka, która spokojnie może nam posłużyć jako inspiracja i źródło wiedzy podczas pieszych wędrówek po Podhalu.

Dzięki przesympatycznemu skrzacikowi, który przygotował dla nas 7 bardzo ciekawych spacerków poznajemy ten obszar wzdłuż i wszerz. A towarzystwo ów ludzika podczas wyprawy sprawia, że zwyczajna przechadzka zamienia się w niezwykle ciekawą przygodę.

Skrzat opowiada nam o wszystkim. Począwszy od tego jak powstało Podhale i dlaczego wygląda właśnie tak a nie inaczej, poprzez szczegółowy opis stroju góralskiego, życia górali,poszczególnych zabytkowych budynków Zakopanego, a skończywszy na roślinności tego regiony bądź sposobie spędzania czasu w tym niezwykle urokliwym zakątku. Czy wiecie może, dlaczego górale zdobią swoje kapelusze muszelkami? Lub dlaczego podkowa przynosi szczęście? Kim jest ceper i skąd pochodzi ta nazwa? Jak dawniej wyglądała wędrówka z Krakowa do Zakopanego? Jacy słynni Polacy mieszkali na Podhalu?

Jeśli nie, to na te wszystkie pytania i wiele wiele więcej znajdziecie w tej właśnie książce. Skrzat podczas tych spacerów zdradzi wam wszystkie tajemnice Podhala, opowie całe mnóstwo wciągających historii o góralach i góralkach. Pomoże zrozumieć i lepiej poznać te okolice.

Dodam jeszcze, że poza opowiadaniem, w którym skrzacik oprowadza nas po Zakopanem i okolicy, na marginesie książki możemy wyczytać całe mnóstwo dodatkowych, ciekawych informacji. A niewielka broszurka dołączona do ksiązki to zbiór krzyżówek dzieki którym możemy sprawdzić swoją wiedzę o tym rejonie.

Ja tą książką jestem zachwycona. Prosty i ciekawy tekst ozdobiony licznymi, pięknymi ilustracjami sprawia, że do tej lektury zagląda się z ogromną przyjemnością. A do tego bardzo wiele ciekawych informacji - nic dodać nic ująć. Rewelacja! Polecam!

Książka Zakopane i...

• Skrzat
  • 3s) Stadtmuller Ewa
  • Biblioteczka naszych dzieci
  • Dzieci
  • 2. Z GÓRSKIEJ PÓŁKI

Dodaj cytat z książki Zakopane i okolice