Latająca Klasa

Tłumaczenie: Tadeusz Zabłudowski
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Das Fliegende Klassenzimmer
Alane

"Latająca klasa" to historia grupy chłopców uczęszczających do szkoły z internatem, Gimnazjum im. Jana Zygmunta. Każdy z nich ma inny charakter, jednak razem tworzą wspierającą się grupę prawdziwych przyjaciół. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Uczniowie zamierzają wystawić z tej okazji sztukę pt. "Latająca Klasa". Wśród przygotowań do świąt walczą z "Przyrodnikami" - chłopcami z innej...

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Uczniowie zamierzają wystawić z tej okazji sztukę pt. "Latająca Klasa". Wśród przygotowań do świąt walczą z "Przyrodnikami" - chłopcami z innej szkoły, odwiedzają swojego przyjaciela, mieszkającego w starym wagonie kolejowym i próbują pokonywać swoje słabości, ale przede wszystkim uczą się jak ważna jest w życiu każdego człowieka prawdziwa przyjaźń.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

lbadura | 2012-07-11
Przeczytana: 07 stycznia 2012

Ksiazke przeczytalem w originalnym jezyku. Fajna opowiastka, pokazuje zycie uczniow internatu w Niemczech przed wybuchem II wojny swiatowej.

Angel | 2015-01-31

Das fliegende Klassenzimmer