Marzena

Wielkie problemy małych ludzi w pięciu opowiadaniach różnych autorów.

- Okaryna - Hanna Januszewska
- Złoty deszcz - Joanna Pollakówna
- Wyobraźcie sobie - Mira Michałowska
- Ulica dobrych zdarzeń - Jadwiga Korczakowska
- Raki - Piotr Korda

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

allison | 2014-07-29

Czytałam tę książkę w dzieciństwie i to wiele razy. W pamięci najbardziej utkwiło mi tytułowe opowiadanie, bardzo wzruszające, podobnie jak pozostałe utwory. Od początku intrygował mnie tytuł, gdyż pierwszy raz zetknełam się wówczas ze słowem "okaryna".
Mimo iż dziś dzieci żyją w innych warunkach, książka może okazać się dla nich interesującą lekturą, bo podejmuje uniwersalne i wciąż aktualne tematy odrzucenia, samotności, cierpienia, niepełnosprawności.

anaso | 2016-08-26

Choć uwielbiam książki nawiązujące do mojego dzieciństwa ta mnie nieco zawiodła. Zgadzam się z poprzedniczką, że tytułowe opowiadanie jest wzruszające i dobre. Ale ogólnie inne są nierówne. Lepsze i gorsze.

Prek | 2016-11-13
Yolka | 2016-08-15