Srebrna drużyna

Krajowa Agencja Wydawnicza
1974-01-01
1974-01-01
piłka nożna Orły Górskiego Mundial '74

Okładka książki Kalendarz Rocznic i Wydarzeń 1974 Polska i Świat Jerzy Barszczewski, Andrzej Bernard, Lidia Sokolik, Jakub Tajer
Kalendarz Rocz... Jerzy Barszczewski,...

Kupilem te pozycje razem z Espana'82 Makowieckiego, podobny format, podobna tematyka, niestety tu tresc razaco nizej. Jak u Makowieckiego nie moglem sie oderwac, praktycznie moglem sie przeniesc do swiata emocji Piechniczka i spolki, tak tu jakby wciagnela mnie traba powietrzna powtarzajacych sie wkolko zdan i historii... Nie jest to po prostu zadna lektura, ale raczej wielki zbior notatek prasowych, czasami zreszta edytorsko chaotyczny, bo nie wiadomo, gdzie jedna relacja sie konczy a druga zaczyna, gdzie konczy sie cytat a gdzie jest narracja. Najgorsze, ze jakies 90% tresci to wlasciwie wszystko to samo - ciagle te same pochwaly dla Deyny, Gorskiego, Lata itd, wspomnienie o zlocie olimpijskim, pozostawieniu w domu Anglii, i do tego wszystko podane w ten sam nudny sposob, prawie te same zdania, tylko podpisane przez inne osoby... Kompletnie wiec nie widze powodu wydania takiej publikacji. Ot, chyba, ze dla propagandy, by ludzie przekonali sie jak wychwalano w swiecie orlow z 74 roku... Ale czy nie mozna bylo tego wszystkiego podac w przystepniejszy sposib? Ciekawiej jest dopiero pod sam koniec, np w przypadku historii o portugalskich celnikach, ktorzy dzieki mundialowi nauczyli sie co to jest ta "Polska" czy fragment o Egipcie, ktory z niewiadomych w sumie powodow, mial puszczac w telewizji tylko mecze naszej reprezentacji! Takich smaczkow jest jednak bardzo malo... Takze, raczej nie polecam i raczej nie wroce. Tylko dla hardkorowych fanow repry Gorskiego, ktorzy mieliby ochote walkowac przez ponad stron historie, ktore od dawna dobrze znaja ;)

To było ponad 40 lat temu. Wtedy to kupiłem, dziś bym do niej nie zajrzał.

To było ponad 40 lat temu. Wtedy to kupiłem, dziś bym do niej nie zajrzał.

Super książka. Przypomina o trzecim miejscu na mistrzostwach świata, poza tym można przeczytać pełno opinii z zagranicznej prasy - dla mnie fenomenalna sprawa.

• Sport
  • Pilka nozna
  • Football
  • K001

Dodaj cytat z książki Srebrna drużyna