Umysł, język, społeczeństwo. Filozofia i rzeczywistość

Tłumaczenie: Dominika Cieśla
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Masterminds". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: W.A.B.
Mind, Language and Society. Philosophy in the Real World
filozofia, etyka
Fastitocalon

Searle pokazuje, jak można na język codziennego świata przełożyć podstawowe koncepcje filozofii – pojęcia prawdy, rzeczywistości, świadomości, wolnej woli, języka. Jego książka z powodzeniem może ukazać ogółowi czytającej publiczności, jak na nowo zinterpretowane najważniejsze i najdawniejsze dla ludzkości pytania o naturę człowieka i społeczeństwa mogą pomóc zrozumieć świat, w którym żyjemy.

źródło opisu: Wydawnictwo W.A.B., 1999

źródło okładki: http://www.wab.com.pl/?ECProduct=249

Jacek | 2016-01-22

Hmm, spodziewałem się czegoś lepszego jednak, zdecydowanie przerost formy nad treścią, a może tylko do mnie nie dotarła ...

Gra_ce | 2012-05-27

Logika, prostota (jednak), konsekwentny wywód w książkach Searle'a dają mi oddech i potrzebne czasem poczucie porządku po zawiłościach i zbitkach erudycyjnych europejskiej myśli humanistycznej :-))