A Short History of Philosophy
filozofia, historia filozofii
filozofia i etyka
pigeonhead

Autorzy syntetycznie i przystępnie przedstawiają dzieje filozofii, mówiąc także o wielkich religiach Wschodu i Zachodu oraz odwołując się do kontekstu historycznego i kulturowego. W ujęciu autorów filozofia nierozerwalnie wiąże się z życiem, odpowiada na gorące i trudne pytania swoich czasów, staje wobec ogromnych wyzwań jakimi były i są: rozwój nauki, wojny i konflikty polityczne, spotkania przedstawicieli różnych kultur i narodów. „Krótka historia filozofii” to również rzut oka na naszą współczesność, koniec XX wieku - czas refleksji i przewartościowań, wielu filozoficznych „izmów” i powracających pytań.

Marek Respondek | 2011-12-14
Przeczytana: 12 grudnia 2011

Jak ktoś niżej napisał – książka dla tych, którzy filozofią zajmują się hobbystycznie. Ja za taką osobę właśnie się uważam i być może stąd moja dosyć wysoka ocena :)
Książka jest napisana dosyć przystępnie, (jak dla mnie) zawiera sporo informacji, czasami wykracza poza filozofię, wchodząc na tematy religijne, czy społeczne danych czasów, dzięki czemu można lepiej zorientować się jakie nastroje panowały w danym okresie, a to pozwala nam lepiej zrozumieć poglądy opisywanego filozofa.
Rozumiem to, że książka mogła być nieużyteczna w szkole średniej, bo sam tego doświadczyłem – nie miałem żadnych zajęć związanych z filozofią :P
A tak na poważnie, to uważam książkę za godną polecenia.

Booka | 2010-03-20

Książka w zasadzie tylko dla tych, którzy chcą hobbystycznie zajmować się filozofią (i to w ograniczonym zakresie). O ile mnie pamięć nie myli, to już w liceum była mało przydatna na zajęciach...

Morrigan | 2010-07-24
Przeczytana: 1998 rok

Króciutka synteza filozofii, pokazująca w prostym przekroju jej nurty i ich przedstawicieli. To taki ogólny zarys.

mikpaw | 2017-05-20
Na półkach: Przeczytane, Prosto z lasu