muzyka, brahms
Bastet

Książka oparta na cennych źródłach (listy Brahmsa, Klary Schumann, Józefa Joachima i in.) łączy w sobie najlepiej rozumianą popularność ze ścisłością informacji; jest pasjonującą lekturą, a zarazem kompendium wiadomości o życiu muzycznym drugiej połowy XIX w. Z bogatego tła kulturalno-obyczajowego ówczesnych Niemiec i Wiednia wyłania się wyraziście sylwetka Johannesa Brahmsa - wielkiego kompozytora, "spóźnionego romantyka", twórcy dzieł symfonicznych, kameralnych, pieśni.

źródło opisu: www.literacki24.pl

źródło okładki: zdjęcie autorskie