Spacerem po historii muzyki. Tom 1

Wydawnictwo: Me-Komp
muzyka, historia
muzyka
Suechan

Publikacja popularno-naukowa. Istniejące w języku polskim publikacje o historii muzyki to niemal wyłącznie podręczniki szkolne przedstawiające muzykę jako zjawisko autonomiczne, w oderwaniu od wydarzeń historycznych i kontekstu kulturowego. Eseje składające się na ?Spacerem po historii muzyki? są ambitną próbą ukazania muzyki jako składowej części kultury europejskiej na przestrzeni wieków.
Publikacja jest adresowana do uczniów, studentów i wykładowców szkół muzycznych oraz do osób studiujących i wykładających historię i socjologię sztuki, teatrologię, reżyserię filmową i teatralną a także do czytelników amatorsko interesujących się muzyką.

źródło opisu: http://www.mekomp.pl/index.php?id=spacerem-po-historii-muzyki-tom-1-2

źródło okładki: http://www.mekomp.pl/index.php?id=spacerem-po-historii-muzyki-tom-1-2

sawyer97 | 2018-10-23
Mateusz_Krzywousty | 2018-05-19