Widok ze szczytu

Wydawnictwo: Amber
View from the summit
83-7245-319-5
Michał

PIERWSZY ZDOBYWCA MOUNT EVERESTU SIR EDMUND HILLARY Pasjonująca autobiografia pierwszego zdobywcy najwyższej góry świata. Nieznane fakty z życia największego himalaisty Pierwszy postawił stopę na szczycie Mount Everestu, pierwszy przejechał traktorem Antarktydę i dojechał do bieguna południowego, pierwszy przepłynął łodzią motorową Ganges od ujścia do źródeł. Podziwiany przez świat bohater,...

PIERWSZY ZDOBYWCA MOUNT EVERESTU
SIR EDMUND HILLARY
Pasjonująca autobiografia pierwszego zdobywcy najwyższej góry świata.
Nieznane fakty z życia największego himalaisty
Pierwszy postawił stopę na szczycie Mount Everestu, pierwszy przejechał traktorem Antarktydę i dojechał do bieguna południowego, pierwszy przepłynął łodzią motorową Ganges od ujścia do źródeł. Podziwiany przez świat bohater, odznaczony przez Elżbietę II kawaler Orderu Podwiązki, którego podobizna za życia znalazła się na nowozelandzkich banknotach. Ale sir Edmund Hillary to nie tylko pionierskie dokonania i barwne przygody. To także działalność na rzecz gór, którym zawdzięcza sławę. W ciągu ponad czterdziestu lat, jakie upłynęły od chwili pokonania Uskoku Hillary'ego, wraz ze stworzoną przez siebie organizacją stawiał sobie za cel poprawę warunków życia mieszkańców Himalajów, prowadząc w Nepalu budowę szkół, szpitali, lądowisk i mostów.
Jak wyglądała długa droga ku sławie, którą przebył nieśmiały chłopiec z Auckland w Nowej Zelandii? Widok ze szczytu to fascynująca i szczera opowieść o życiu wypełnionym przesuwaniem granic ludzkich możliwości, stawianiem czoła wyzwaniom rzucanym przez żywioły. To ekscytująca historia człowieka, którego świat dopuścił do swoich największych tajemnic.
Zycie przyniosło mi zdumiewającą różnorodność. Przeżyłem wiele fascynujących przygód, służyłem wielu słusznym sprawom, zaznałem wiele serca i miłości ze strony wielu wspaniałych ludzi. Czy mógłbym chcieć czegoś więcej?
sir Edmund Hillary

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 1999