Zindywidualizowane społeczeństwo

Tłumaczenie: Wojciech Kubińscy
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Jednostka, Kultura, Społeczeństwo". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
The Individualized Society
978-83-7489-186-8
madison

Rodząc się, przyjmujemy ustalone przez społeczeństwo prawa i porządki. Poprzez tę społeczną narracje przebijają się indywidualne historie. One to i ich rola stały się zasadniczym wątkiem książki Zygmunta Baumana. Autor ten pisze we wstępie, że „najważniejszym zadaniem socjologii jest ścisłe zaangażowania się w podejmowane dzisiaj próby ponownego wyartykułowania zmieniającej się kondycji ludzkiej coraz bardziej zindywidualizowanych jednostek, walczących o sens i cel w życiu”.

źródło opisu: fragment książki, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2008. (GWP)

źródło okładki: http://www.gwp.pl/5307,zindywidualizowane-spoleczenstwo.html

katedra | 2014-04-16