Zindywidualizowane społeczeństwo

Tłumaczenie: Wojciech Kubińscy
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Jednostka, Kultura, Społeczeństwo". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
7 (6 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
The Individualized Society
978-83-7489-186-8
madison

Rodząc się, przyjmujemy ustalone przez społeczeństwo prawa i porządki. Poprzez tę społeczną narracje przebijają się indywidualne historie. One to i ich rola stały się zasadniczym wątkiem książki Zygmunta Baumana. Autor ten pisze we wstępie, że „najważniejszym zadaniem socjologii jest ścisłe zaangażowania się w podejmowane dzisiaj próby ponownego wyartykułowania zmieniającej się kondycji ludzkiej coraz bardziej zindywidualizowanych jednostek, walczących o sens i cel w życiu”.

źródło opisu: fragment książki, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2008. (GWP)

źródło okładki: http://www.gwp.pl/5307,zindywidualizowane-spoleczenstwo.html

Bonia | 2017-04-27
Przeczytana: kwiecień 2017

Dla zainteresowanych socjologią i nie tylko. Rozważania na temat kondycji ludzkiej we współczesnym świecie, rola jednostki i jej relacje ze społeczeństwem, ograniczenia,zależności i oddziaływanie. Ograniczoność ludzkich wyborów, odpowiedzialność, niezależność. Wiele ciekawych zagadnień opracowanych w sposób naukowy, ale jednocześnie ciekawy i zrozumiały.

katedra | 2014-04-16
mexico | 2013-02-06