Warto marzyć!

Wydawnictwo: Axel Springer Polska
ØNSKESTJERNE
warto marzyć, kjersti sheen
Afrodyta

Czternastolatki, Tilde i Theo przeżywają swoje pierwsze młodzieńcze uczucie, ale oboje starannie to ukrywają. Zadręczają się domysłami- a ponieważ na kartach książki każde z nich przemawia własnym głosem- czytelnicy mają okazję przekonać się, jak różnie można postrzegać te same wydarzenia. Niedomówienia, zabawne perypetie, intrygi, ale i poważne problemy, z którymi przyjdzie się zmierzyć bohaterom powieści, pozwolą im w końcu zrozumieć, co się naprawdę dla nich licz.

W szkole trwają przygotowania do rewii, której premiera ma się odbyć tuż po Nowym Roku. Co zmieni się w życiu Tilde i Theo? Czy spełnią się ich marzenia?

Przyjemy romans na nudy wieczór, albo podróż, ale nie wyraźna się niczym szczególnym. Czyta się przyjemnie, jednak... bez rewelacji.

isabelle142 | 2013-08-01
Na półkach: Podana dalej, Przeczytane
Przeczytana: 01 sierpnia 2013

Pamiętam, jak zobaczyłam ją w kiosku 5 lat temu i z miejsca ubzdurałam sobie, że muszę ją mieć :) Mój pośpiech nie był zbytnio wskazany, bo potem można było ją kupić za pół darmo, gdy wciąż dorzucali ją jako gratis do jakiejś gazety... Przeczytałam ją wtedy i wróciłam do niej teraz, w ramach weny na młodzieżówki i 'odgrzewane kotlety' ;)
Nie bardzo wiem, czemu ludzie tak po niej 'jeżdżą'. No ok, za parę rzeczy muszę się przyczepić: dwa błędy ortograficzne, kilka literówek, błędy logiczne (w stylu 'Tilde była jednak zbyt głodna, by mieć ochotę na cokolwiek, kiedy jednak zaczęła jeść, nabrała apetytu'...yyy, co?), zdziwiła mnie też norweska mentalność, jeśli tak mogę to ująć (czyli że niby nie ma nic złego w tym, że 14-latki piją alkohol i uprawiają seks). Bohaterowie dawali też sobą za łatwo manipulować. Nie zmienia to faktu, że całkiem dobrze rozumiałam ich rozterki. Pamiętam, jak to jest mieć 14 lat i być platonicznie zakochanym :) Plus za wątek z kotem :)

Daria | 2014-10-18

Już lata temu kupiłam tą książkę, bo była dołączona do mojej ulubionej gazety w czasach gdy byłam 15latką. Bardzo mi się spodobała. Teraz niedawno do niej wróciłam i szczerze nie zachwyca. Ale to przecież książka dla nastolatków i wg mnie normalne jest to, że teraz już mi się nie podoba.

Alicja | 2011-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2011

Czy warto marzyć? No jasne, że tak!
Książka... przeciętna. Ładna, ale nie zaskakuje. Miło się czyta, pomaga uwierzyć w coś pięknego, ale jest zbyt przewidywalna i nie odchodzi od schematów.
Można przeczytać jeśli nie oczekuje się jakiegoś większego arcydzieła, a raczej krótkiej, przyjemnej książki.

Natalia M | 2012-01-22
Przeczytana: 2010 rok

Średnio mi się podobała. Wydawała mi się trochę dziwna. Pisana z dwóch perspektyw dawała jakby jaśniejsze, bardziej obiektywne spojrzenie na akcję i bohaterów.

Sylwia Zimowska | 2015-07-17
Przeczytana: 16 lipca 2015

Typowy lekki romans dla młodzieży wypchany niewnoszącymi nic do kreacji bohaterów opisami czynności. Ale pewnie gdybym miała 12 lat to by mi się podobał ;).

lenka9411 | 2013-06-23

książka lekka i przyjemna. Wiadomo iż jest przewidywalna, ale moim zdaniem doskonale nadaje się na podróż lub nudny wieczór :)

Elizabeth | 2012-07-12

Gdy pare lat temu czytałam tą książkę to bardzo mi się podobała ;) ciekawa była . Polecam

maciekzimowski | 2015-07-17
Przeczytana: 16 lipca 2015

Typowe romansidło dla nastolatków. Nic specjalnego. Klasyczne opowiadanie o miłości.

justxbe | 2010-12-19

lekka młodzieżowa opowieść o miłości , marzeniach i przyjaźni.