YOUCAT. Katechizm Kościoła Katolickiego dla młodych

Okładka książki YOUCAT. Katechizm Kościoła Katolickiego dla młodych praca zbiorowa
Okładka książki YOUCAT. Katechizm Kościoła Katolickiego dla młodych
praca zbiorowa Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła religia
religia
Edycja Świętego Pawła
2011-06-02
2011-06-02
978-83-7424-927-0
wiara religia katechizm kościół Bóg

Książka jest bardzo ważna jeśli chodzi o zrozumienie chrześcijaństwa. Tego powinni uczyć na katechezach i w kościołach, może byłoby mniej hejtu :)

Doskonała książka! Pięknie ujęta treść, same konkrety pisane prostym językiem. Dodatkowo przydatne cytaty na marginesach i genialne zdjęcia. (Bardzo dobrze się trzyma w ręku, jest bardzo wygodna, o ile można tak o książce powiedzieć :P )
Lektura obowiązkowa!

Lektura obowiązkowa!

Jest to jak tytuł wskazuje Katechizm Kościoła Katolickiego, ale w wydaniu dużo ciekawszym i dokładnie oprawionym graficznie. Książka porusza 4 kwestie: 1. W co wierzymy: tutaj możemy dowiedzieć się jak cała nasza wiara się zaczęła i po co tak na prawdę człowiek potrzebuje wiary. 2. Jak celebrujemy misteria Kościoła, ta część mówi o sakramentach i obecności Boga w liturgii, 3.W jaki sposób mamy żyć w Chrystusie, autor w tej części przywołuje 10 przykazań i odwołuje się do godności i braterstwa względem Boga i drugiego człowieka. Książkę zwieńcza 4 część o modlitwach. Czytanie zajmuje trochę czasu ale YOUCAT jest napisany w sposób bardzo bezpośredni z odnośnikami do słów innych świętych lub nawet Biblii. Wszystkie informacje są uporządkowane, więc nie ma miejsca na pomyłki i niedopowiedzenia. Wiadomo, że nie znajdziemy tu akcji i fabuły, ale owa książka pomoże nam zrozumieć co my w tym całym Kościele robimy.

Czyta się to źle... Bardzo męczyłam. Forma pytań i odpowiedzi wcale nie jest przystępna, a do tego wiele pytań jest takich, jakich nigdy nikt nie zada. Więc jak ma to być odpowiedzą dla młodych, jak nie takie pytania chcą zadawać? Do tego mnogość różnych cytatów po bokach przeszkadza w płynnym zapoznawaniu się z treścią. Chyba jednak lepiej przeczytać KKK

Czytałam w liceum na religii. Ta książka nie jest stworzona wcale dla młodych. Jej forma - owszem, grafika naprawdę świetna, ale treść pozostawia wiele do życzenia. Brak odniesień do współczesnych wydarzeń. Myślę, że każde pytanie z tego tfu! podręcznika można by skwitować zdaniem: Bóg jest odpowiedzią na wszystkie pytania.
Niestety, ta książka w żadnym stopniu nie pozwoliła mi się zbliżyć do wiary.

Niestety, ta książka w żadnym stopniu nie...

Katechizm inny niż wszystkie. Mówi o Ewangelii w sposób prosty, zwyczajny i interesujący. Zawiera tania i odpowiedzi ilustrując zagadnienie odpowiednio dobraną ilustracją. Porusza wszelkie ważne kwestie dotyczące wiary katolickiej. Wyjaśnia również wiele spraw, którymi zainteresowana jest młodzież.

Piękna oprawa graficzna, w sam raz dla młodzieży. Raczej nie dla osób które nie są katolikami-nowicjuszami, o ile można tak powiedzieć. Najbardziej nadaje się dla osób którzy z innej religii nawrócili się na katolicyzm i nie znają podstaw wiary - dla nich ta książka będzie 10/10. Dla reszty będzie ona stanowić raczej "spis treści" do Katechizmu Kościoła Katolickiego.

Duży plus za cytaty z boku książki, są bardzo inspirujące.

Duży...

Książka ta jest napisana bardzo przystępnym językiem. Niestety, dla kogoś, kto jest w jakiś sposób bardziej związany z Kościołem, nic nowego w niej nie ma. Z pewnością nadałaby się na podręcznik do religii w gimnazjum - myślę, że wzbudziłaby zainteresowanie uczniów i byłaby dla nich zrozumiała. Dla starszej młodzieży chyba jest napisana zbyt prosto, niektóre wątki można byłoby rozszerzyć.

Przejrzałem. Warto.

Przejrzałem. Warto.

Świetnie wydana, ładne ilustracje. Najfajniejsze są cytaty sławnych ludzi i Świętych Kościoła, które umieszczone są na marginesach stron. Polecam!

• Religia
  • Religijne