Diabelski Młyn

Książka jest przypisana do serii/cyklu "KWADRAT". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
978-83-60881-72-9
BethLuisNion

Diabelski młyn to wielowątkowa powieść, której głównym tematem jest wielorako pojmowana, poszukiwana przez bohaterów i ulegająca modyfikacji tożsamość. Zarówno ta, która decyduje o ich identyfikacji, jak i ta, która daje podstawy do integrowania się ze społecznością za sprawą podobnych bądź wspólnych losów i tego samego miejsca zamieszkania. Miejscem tym są „Ziemie Odzyskane”, przesiąknięte germańską mitologią, wciąż żywą tradycją niemiecką oraz późniejszą – polską. Tożsamość ludzi jest niepewna i umowna, bo zbudowana z „tego co już było”, a tożsamość miejsc tworzą całe pokolenia mieszkańców, powstaje więc swoisty stop wielu tradycji. Główny jednak rys charakterystyczny nadaje miejscom Natura. Jest też „mistyczny” element tożsamości: światło czy nawet – w przypadku ludzi – choroba psychiczna.

źródło opisu: http://wforma.eu/180,diabelski-mlyn.html

źródło okładki: http://wforma.eu/180,diabelski-mlyn.html