Kuba Guzik i Dzika Trzynastka

Wydawnictwo: Znak
Jim Knopf und die wilde Dreizehn
978-83-240-1488-0
A--

Druga część fascynujących przygód małego Kuby Guzika i jego przyjaciół. Tym razem do akcji wkracza Dzika Trzynastka - banda groźnych piratów, których Kuba Guzik musi pokonać, aby poznać tajemnicę dotyczącą swojego życia. Oczywiście pomaga mu w tym maszynista Łukasz, który jak zawsze umie poradzić sobie w każdej sytuacji. Wspaniała, pięknie wydana opowieść o przyjaźni i odwadze w baśniowym świecie - zarówno dla młodszych, jak i dla starszych dzieci...

źródło opisu: merlin.pl

źródło okładki: merlin.pl

zbyszek | 2013-12-25
Przeczytana: 18 grudnia 2013

Dalszy ciąg przygód Kuby Guzika i przyjaciół.Bohaterowie przeżyli niesamowite przygody i powrócili na Trochanię.Jednakże przygoda znowu wzywa i przyjaciele wyruszają w znane i przede wszystkim nieznane strony świata.Przeżywają niesamowite przygody ,zyskują nowych przyjaciół ,dokonują wspaniałego wynalazku.No i wyjaśnia się wielka tajemnica Kuby.Piękna opowieść w dwóch tomach o podróżach i przygodach w baśniowo-magicznych krainach jak również o wartości przyjażni i odpowiedzialności.A do tego bardzo starannie wydana z nastrojowymi czarno-białymi ilustracjami .Gorąco polecam tę pozycję do przeczytania naszym milusińskim albo do samodzielnego przeczytania przez nich samych.

Klaudia54321 | 2011-03-25
Przeczytana: 21 marca 2011

Świetna książka opowiadająca o nowych i starych przyjaźnich, o wzajemniej pomocy i bardzo ciekawych przygodach :)

Poznacie tu;
Lokomotywe z zadziwiajacymi "mocami"
Ogromną latarnie morską, która była na prawde malutka
A także odkryjecie nowe oblicze KUBY GUZIKA !

POLECAM

imaginaryLost | 2012-06-19

bardzo sympatyczna kontynuacja przygód tego bohatera. Choć oczywiście napisana z przymrużeniem oka i dla dzieci, wciąż olśniewa wyobraźnią.

Andronicus | 2016-10-18
Natalia Wo | 2016-09-03