Kocie sprawki

Wydawnictwo: Arkady
kot
Michał

Zbiór opowiadań o kocie Kacprze i jego niesfornych przyjaciołach. Przygody kotów-łobuziaków opisano z dużym poczuciem humoru i sympatią. Piękne akwarelowe ilustracje tworzą wspaniały klimat tej książeczki dla dzieci w wieku 3-8 lat.

Jola | 2011-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2011

Książka zawiera sympatyczne opowiadania o kocie Kacprze i jego przygodach. Kacper spędza dni na zabawach z przyjaciółmi, poznaje świat i miewa różne humorki, które łagodzi jego pani, mała Agnieszka.
Bardzo polubiłam tego kota. :) Czytam książeczkę mojemu 2,5 letniemu synkowi; jest zachwycony! Synek ma okazję poznać nowe słowa, a mimo to język opowiadań nie jest skomplikowany i wydumany, dzięki czemu historyjki o kocie są zrozumiałe dla malucha. Nieskomplikowana akcja pozwala na tworzenie własnych wariantów opowiastek, dzięki czemu kot Kacper może nam towarzyszyć przed zaśnięciem, gdy w pokoju jest już ciemno. :)
Rozbraja mnie fakt, że mój syn twierdzi (na podstawie rysunku), że kot Teofil to owca. :) Historia nabiera dzięki temu zupełnie nowego znaczenia. :)

b-twin | 2014-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2014

Książka jest bardzo fajna. Najbardziej podobał mi się rozdział pt. "Kacper detektyw, czyli w poszukiwaniu zaginionej kolacji".

Ewa | 2016-10-31
Na półkach: Dla Oskara, Przeczytane