Il mio Fellini
83-7255-658-X
monique

Autorem tej książki jest Bernardino Zapponi, długoletni współpracownik i bliski przyjaciel Felliniego, który napisał wraz z nim scenariusze do licznych filmów (m.in. Satyricon, Klowni, Rzym, Casanova i Miasto kobiet.)Barwnie opisuje on, jak poszukiwali natchnienia w dziwacznych miejscach, spotykali się z nietuzinkowymi ludźmi, wspólnie analizowali lektury i jak w wyniku tych działań powstawały genialne pomysły uwiecznione na celuloidowej taśmie. Czytelnik tych oryginalnych wspomnień dowie się, dlaczego Fellini uwielbiał olbrzymki, nienawidził Casanovy, a wyrafinowaną sztuczność cenił bardziej od banalnej rzeczywistości.

Mój Fellini to bardzo osobista, pełna ciekawych anegdot opowieść scenarzysty o wielkim reżyserze. Interesujące szczegóły dotyczące niepowtarzalnego stylu, tajników warsztatu Felliniego mieszają się tu ze wzruszającymi wspomnieniami, które w lekki, "impresjonistyczny" sposób malują portret Mistrza.

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 2000

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Moj_Fellini-p-1680-.html