Middlemare
miłość, powrót, dom
Barbara

Romy Cole miała zaledwie osiem lat, gdy jej ojciec popełnił samobójstwo, nie chcąc dopuścić do eksmisji rodziny z dzierżawionej farmy Middlemere. Dorastająca Romy z tęsknotą wraca myślami do dawnego domu. Za wszelką cenę chce zapewnić zaharowanej matce i rodzeństwu dobrobyt. Dziewczyna nie może zapomnieć - ani wybaczyć - niesprawiedliwości i krzywdy, jaka spotkała jej najbliższych. Ale czy można marzyć o lepszym życiu, pracując za nędzne grosze w biurze adwokackim? Dziewiętnastoletnia Romy jest jednak bystra, ambitna, pełna zapału i uporu. Te cechy zwracają uwagę Mirabel Plummer, właścicielki hotelu Trelawney w Londynie, która postanawia dać szansę dziewczynie.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

wiejskifilozof | 2014-07-04

Kiedy zobaczyłem tę książkę w bibliotece musiałem ją wypożyczyć.
Tak sobie,bez żadnych ideologicznych rozważań.
Kiedy już usiadłem do czytania,przeniosłem się w dawne( choć nie tak znowu) czasy.
Autorka zręcznie opisuje Londyn i okolice lat 40 i 50.
Mamy na początek z wielką tragedią,na oczach dziecka popełnia samobójstwo właściciel farmy.
Wydarzenie to wpływa na późniejsze życie jego córki Romy Cole.
Najpierw pracownica hotelu,potem jego właścicielka.
Kobieta musi stanąć do walki z ludźmi,bardo jej nie życzliwymi.
Także,problemy osobiste brata poważnie wpływają na jej życie.
Książka,jest bardzo ciekawa i można poznać dzięki niej życie Londynu sprzed 60 lat.

jotgol | 2015-06-09

Książka bardzo ciekawa, wciąga, nie można się do niej oderwać. Po prostu świetna.

wiki | 2012-04-29
Przeczytana: 21 lutego 2012

ładna, poruszająca wyobraźnią, z happyendowym zakończeniem :)Polecam!

Malwa | 2014-12-29

Bardzo ciekawa opowieść na tle pejzaży Anglii, szczególnie Londynu. Czyta się dobrze, polecam

Fargula | 2015-12-11
Przeczytana: 2006 rok