Monroe

2010-01-01
2010-01-01
9788389192776
Edyta Tomczyk
marylin monroe hollywood gwiazda ikona film

Bardzo dobry album. Sporo nieznanych (mi) zdjęć i trochę ciekawostek, a filmografia aktorki, podzielona na rozdziały, sprawnie prezentuje etapy jej kariery.
Miło spędzić dzień w towarzystwie Marilyn Monroe.

Miło spędzić dzień w towarzystwie Marilyn Monroe.

Właściwie to ciężko powiedzieć o tej książce, że ją przeczytałem, właściwie to ją obejrzałem. Do czytania są tam co najwyżej podpisy zdjęć i bardzo krótka, zwięzła notka o Monroe. Na tyle zwięzła i krótka, że nie da się nazwać tego nawet "życiorysem w pigułce".

Mam ogromną słabość do Marilyn, od zawsze ciekawiła mnie jej postać, przeczytałem wiele książek na jej temat, zaopatrzyłem się w wiele albumów jej poświęconych. Ta książka miała być z założenia uzupełnieniem kolekcji o nowe zdjęcia. Jakie było moje rozczarowanie kiedy się okazało, że wcale nie są takie nowe, ani unikatowe, jak to ktoś zachwalał. Aczkolwiek znalazło się kilka perełek i to właściwie one wywindowały ocenę książki z 3 gwiazdek, które chciałem dać, na 5, które w efekcie otrzymała.

Cóż, miłośnik Monroe na pewno znajdzie tu coś dla siebie. Ja coś tam znalazłem. Szału nie ma, ale też nie ma tragedii. Ale jak ktoś potrzebuje naprawdę porządny album zdjęć Monroe to tę pozycję radzę ominąć, na rynku są co najmniej dwa inne, rewelacyjne, które z czystym sumieniem mogę polecić.

Książka oferuje mnóstwo ciekawych, wydanych na dobrym papierze zdjęć. Biografii Marilyn Monroe poświęcono niewiele miejsca, zaledwie dwie strony. Reszta to fotosy opatrzone rzeczowymi komentarzami w trzech językach. Prawdziwa uczta dla oka. Na końcu albumu znajduje się kalendarium i filmografia MM.

Bardzo przyjemny albumik - na MM zawsze miło patrzeć.

Bardzo przyjemny albumik - na MM zawsze miło patrzeć.

• Biografie
  • Kino