100 najlepszych filmów świata. Podróż przez stuletnią historię filmu

100 besten Filme der Welt : eine Reise durch hundert Jahre Filmgeschichte
978-83-7512-846-8
kino, film
Klaudyna

Film to jedna z najpopularniejszych obecnie form rozrywki, dostępna praktycznie dla każdego, i jeden z fenomenów współczesnej kultury masowej. Przez sto lat istnienia kinematografii powstało wiele filmów o różnorodnej problematyce i o zróżnicowanej wartości artystycznej. Niniejsza książka to leksykon, który nie tylko zapozna kinowych bywalców z niekwestionowanymi klasykami kinematografii i wybitnymi reżyserami, lecz także zwróci uwagę na mniej znane arcydzieła, pochodzące z krajów do tej pory nieobecnych w międzynarodowym świecie filmowym.

Album zawiera, opatrzone wspaniałymi zdjęciami, wyczerpujące i interesujące opisy najlepszych filmów świata. Po raz pierwszy w charakterystyce każdego z nich przedstawiono miejsca kręcenia głównych scen i zamieszczono fotografie tych miejsc. Czytelnik będzie niejednokrotnie zaskoczony informacją, gdzie znajdują się tereny, na których powstały słynne sceny niezapomnianych filmów. Książka ma przejrzysty układ - została podzielona według kryteriów geograficznych, zgodnie z krajem pochodzenia poszczególnych filmów.

mio | 2011-04-03

Większość filmów dobranych dobrze, w końcu to klasyki. Mimo to niestety odnoszę wrażenie, że niektóre znalazły się tam jako "zapchaj dziura" przez brak kreatywności autorów? A szkoda, bo zamiast nich można by dodać wiele naprawdę lepszych filmów, które na to zasługują.
Myślę, że starano się stworzyć pozycję o filmach z prawie całego świata. Niepotrzebnie. A przynajmniej nie do końca.
ZAUWAŻYŁAM SPORO BŁĘDÓW.

Elliean | 2011-07-25

Tak, właśnie, z tego wszystkiego obejrzałam tylko kilka filmów. Pełno klasyków, ale też takich filmów, których nawet nie chciałabym obejrzeć.

Michał | 2016-07-16
Wroński | 2016-04-30