Marzec 1968 : geneza, przebieg, konsekwencje

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
historia
Grzegorz

Zgodnie z tytułem, autor omawia szczegółowo sytuację w Polsce, która doprowadziła do wydarzeń nazwanych później "marcowymi". Sięga do motywów politycznych kształtujących się w tamtym okresie ugrupowań wewnątrz pozornie monolitycznego organizmu "jedynie słusznej" partii/Partii. Przedstawia przebieg manifestacji i sposób traktowania przez służby bezpieczeństwa. Przedstawia również konsekwencje.

źródło opisu: własne

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Dariusz Karbowiak | 2011-05-15

Marzec 1968 na Śląsku to temat mojej pracy magisterskiej, książka była dla mnie ważnym przyczynkiem, trudno porównywać tamten okres. Zdarzyło mi się na Uniwersytecie wrocławskim jak prof P. niemal odmówił mi kawy która już dostałem a na WSP w Opolu prof S. pobiegł na skargę do prof Nicieji (mojego promotora) ze zadaje głupie pytanie - obaj profesorowie to tzw "marcuchy"

gosza | 2014-05-02
Na półkach: Przeczytane, Historia

Świetna i dogłębna analiza wybitnego polskiego historyka. Mimo naukowego charakteru czyta się znakomicie, jak wszystkie książki Eislera zresztą. Obowiązkowa pozycja na liście każdego choć trochę zainteresowanego najnowszą historią Polski.

Grzegorz | 2011-05-11
Na półkach: historia, Przeczytane
Przeczytana: 1996 rok

Szukając tej książki doszedłem do wniosku, że może to być starsze wydanie znalezionej "Polski rok 1968". Mimo to - można porównać stan wiedzy ówczesnej z obecnym.

jendi32 | 2018-03-26
Przeczytana: 26 marca 2018