Droga utraconej niewinności

Okładka książki Droga utraconej niewinności
Somaly Mam Wydawnictwo: Albatros reportaż
256 str. 4 godz. 16 min.
Kategoria:
reportaż
Tytuł oryginału:
The Road of Lost Innocence
Wydawnictwo:
Albatros
Data wydania:
2012-02-01
Data 1. wyd. pol.:
2012-02-01
Liczba stron:
256
Czas czytania
4 godz. 16 min.
Język:
polski
ISBN:
9788376595566
Tłumacz:
Anna Dobrzańska
Tagi:
Kambodża Khmerzy autobiografia handel ludźmi prostytucja pomoc humanitarna
Średnia ocen

                7,8 7,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Traumatyczne świadectwo



1018 51 118

Oceny

Średnia ocen
7,8 / 10
225 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
272
108

Na półkach: , , ,

Zanim przeczytałem autobiografię Pani Somaly Mam, nie przypuszczałem, że ludzka nikczemność może sięgnąć takiego dna i na taką skalę, jak to jest w wypadku czerpania korzyści z prostytucji dziecięcej w Kambodży. To prawda, że w XIX-wiecznej Europie (zwł. w Paryżu) istniało to zjawisko, ale nie miało charakteru masowego i u większości obywateli spotykało się z pogardą, a nie z przyzwoleniem. Jednak nie jest to jedynym przesłaniem tej książki. O jej wartości decyduje przede wszystkim udowodnienie, że zło nie jest w stanie zniszczyć w nas człowieczeństwa. Przeciwnie, Somaly Mam, jako osoba, która przeszła przez zgotowane jej zło, zdecydowała się walczyć, by możliwie jak najmniej kobiet i dziewcząt przeszło przez to, co jej było dane doświadczyć.
Osobna poruszona w książce kwestia, to problem załamania tradycyjnych wartości w Kambodży, kraju, którego mieszkańcy przeszli głęboką traumę pod amerykańskimi bombardowaniami, wojną domową, masowymi wysiedleniami, wreszcie ludobójczą tyranią Pol Pota i Czerwonych Khmerów, w której poddano eksterminacji co najmniej 1/5 ludności, w tym zwłaszcza ludzi stanowiących intelektualną elitę kraju. To, czy kraj ten będzie w stanie poradzić sobie z potworną spuścizną przeszłości, Autorka pozostawia osądowi Czytelnika.

Zanim przeczytałem autobiografię Pani Somaly Mam, nie przypuszczałem, że ludzka nikczemność może sięgnąć takiego dna i na taką skalę, jak to jest w wypadku czerpania korzyści z prostytucji dziecięcej w Kambodży. To prawda, że w XIX-wiecznej Europie (zwł. w Paryżu) istniało to zjawisko, ale nie miało charakteru masowego i u większości obywateli spotykało się z pogardą, a nie...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    370
  • Przeczytane
    280
  • Posiadam
    108
  • Ulubione
    19
  • Literatura faktu
    7
  • 2014
    6
  • 2012
    5
  • 2018
    4
  • Do kupienia
    3
  • 2013
    3

Cytaty

Więcej
Somaly Mam Droga utraconej niewinności Zobacz więcej
Somaly Mam Droga utraconej niewinności Zobacz więcej
Somaly Mam Droga utraconej niewinności Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także