Droga utraconej niewinności

Kambodża Khmerzy autobiografia handel ludźmi prostytucja pomoc humanitarna

Oficjalne recenzje i

Traumatyczne świadectwo

[ 10 ] Link do recenzji

Książka Somaly Mam, to przerażająca podróż do brutalnego świata kambodżańskich burdeli. Jest to brudny i okrutny świat, gdzie nawet kilkuletnie dziewczynki, zostają jedynie towarem, rzeczą do zaspokajania chorych fantazji pedofili i innych zwyrodnialców. Somaly pokazuje nam świat, w którym człowiek nie posiada żadnej godności, gdzie rodzice za kilka dolarów, sprzedają...

To jest aż nieprawdopodobne i wręcz niemożliwe, żeby jedna osoba wycierpiała tak wiele. To jest coś okropnego, ale niestety prawdziwego. To co spotyka te kobiety, dziewczynki w tych azjatyckich, ale też afrykańskich krajach przechodzi ludzkie pojęcie. Ile okropności muszą przeżywać tam dzieci, nastolatki i kobiety. Zostać kilka razy sprzedawanym, gwałconym, okaleczanym......

Poruszająca i szokująca historia Kambodżanki - Somaly Mam, która poprzez opisanie własnej historii pokazuje tragiczne życie kobiet w południowo-wschodniej Azji. Na co dzień bite, zmuszane do niewolniczej pracy, wykorzystywane seksualnie, sprzedawane do paskudnych domów publicznych nawet przez rodziców czy mężów, gdzie są potem brutalnie gwałcone, poniżane, zastraszane i...

Potrafisz wyobrazić sobie świat, w którym normą jest, że sprzedajesz swoją kilkuletnią córkę do burdelu, żeby za dolara od gwałtu odpracowywała twoje długi?
Świat, w którym jako kobieta nic nie znaczysz? Masz przestrzegać "chbap srey"-być cicha, traktować swojego męża jak nieomylnego pana i władcę?
Świat, w którym odcień skóry decyduje o twojej wartości?
Świat, w którym...

Jakim trzeba być człowiekiem żeby krzywdzić kilkuletnie dzieci? To nie jest człowiek tylko zło obleczone ludzką skórą ...bardzo mocna książka budzi wiele emocji więcej nie chce pisać bo nie chcę przesadzić. ..polecam przeczytać

Opowieść o trudnym dzieciństwie i jeszcze trudniejszym życiu dorosłej kobiety, która nie godzi się z losem, decyzjami podjętymi w jej imieniu przez inne osoby. Odważna bohaterka walczy o siebie, a później o los innych kobiet, które rozumie jak nikt inny.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

5 /2018 7 /10 ciężka tematyka ale dobrze ze ktoś się potrafi postawić w takich sytuacjach że ktoś próbuje coś zrobić. I po raz kolejny kobiety udowadniają że potrafią być silniejsze niż się wydaje.

2005

Plusy:
+ autobiografia niosąca ze sobą odwagę, siłę, determinację i nadzieję
+ ciężka, ale jednocześnie bardzo ważna tematyka
W "Drodze utraconej niewinności" poruszony jest temat prostytucji w Kambodży. Mamy zatem historie pięcioletnich dziewczynek i starszych mężczyzn wierzących w to, że seks z dziewicą może przynieść im same korzyści. Jest seksturystyka,...

Płakałam, płakałam, cały czas płakałam. Nie miałam pojęcia o krzywdzie jaka się dzieje w innym zakątku świata. Wiedziałam, że dzieje się wiele złego, ale nigdy nikt mi tego tak nie zobrazował. Punkt za to, że część dochodu z zakupionej książki przekazywana jest na fundację autorki.

Polecam. Takie książki należy po prostu przeczytać. To po prostu obowiązek jako człowieka, aby wiedzieć.

Dyskusje

• 2014