Kod Biblii

Wydawnictwo: W.A.B.
The Bible Code
literatura faktu
shigekatsu

Książka jest dziennikarskim zapisem odkryć dokonanych przez grupę matematyków i kryptologów. Pozwalają one przypuszczać, że w tekście Biblii są zakodowane informacje dotyczące naszej teraźniejszości, a nawet przyszłości. Jednym z odkryć badaczy był zaszyfrowany zapis nazwiska Icchaka Rabina, który krzyżował się ze słowami "zabójca, który zabił". Z tym ostrzeżeniem zwrócił się do premiera Izraela autor książki. Rok później przepowiednia sprawdziła się.

źródło opisu: http://www.dobreksiazki.pl/b5208-kod-biblii.htm

źródło okładki: http://www.dobreksiazki.pl/okladki/duze/5208.jpg

violino | 2013-05-21

Czytałam dawno temu, ale pamięć po emocjach w trakcie lektury pozostała. Czyta się naprawdę świetnie i lekko.
Ocena tylko dobra, bo jakoś ciężko zweryfikować we własnym zakresie, na ile jest wiarygodna, a na ile to pobożne życzenia w szacie dobrej beletrystyki.

Angiee | 2014-03-12

Przeczytałam ją dawno temu. I jedyne co zapamiętałam, to że książka była pisana "na wagę". Ciągłe powtórzenia nużyły mnie i męczyły. 3 gwiazdki za temat, który wtedy bardzo mnie ciekawił.

Alpejka | 2014-11-29

Poruszająca. Nieco rozwleczona, a autorowi zdarzało się powtarzać. Czytanie wymaga znajomości historii końcówki XX wieku (zwłaszcza Izraela); młodszemu czytelnikowi brak wiedzy o zdarzeniach które miały wówczas miejsce może czasem przeszkadzać. Myślę że warto ją przeczytać. Mnie miejscami wbijała w fotel i od razu zakupiłam kolejną część.

Emka | 2014-01-19
Przeczytana: 2010 rok

Książka na faktach autentycznych, czytana z wypiekami na twarzy... dziś już wiemy że to nie prawda a wymysł autora.

JediNadiruRadena | 2015-07-31
Przeczytana: 2000 rok

Książka nadająca się tylko do kategorii "fantastyka", i to niestety bardzo marna fantastyka ;)

Karolina | 2013-04-26

Może być

janusz | 2011-12-26
Przeczytana: 01 kwietnia 2008

aż - nierzeczywiste. łatwa do czytania w formie beletrystycznej.

Kinia | 2012-02-21

Ciekawa, intrygująca i zagadkowa, czyta się łatwo i przyjemnie.

daltonista | 2013-11-04

Lipa, ale pomysłowa.