Motywacja i osobowość

Tłumaczenie: Józef Radzicki
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Klasyków Psychologii". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Motivation and Personality

Kluczowe dzieło psychologii humanistycznej! Abraham Maslow w "Motywacji i osobowości": - przedstawia pierwsze badania z zakresu psychologii człowieka, - omawia słynną piramidę potrzeb człowieka od niższych do wyższych, - wykłada holistyczno-dynamiczną teorię ludzkiej motywacji, - pokazuje, jak ważna jest możliwość zaspokajania potrzeb wyższych dla zdrowego rozwoju jednostki i...

Kluczowe dzieło psychologii humanistycznej!

Abraham Maslow w "Motywacji i osobowości":
- przedstawia pierwsze badania z zakresu psychologii człowieka,
- omawia słynną piramidę potrzeb człowieka od niższych do wyższych,
- wykłada holistyczno-dynamiczną teorię ludzkiej motywacji,
- pokazuje, jak ważna jest możliwość zaspokajania potrzeb wyższych dla zdrowego rozwoju jednostki i społeczeństwa.

"Nie istnieją doskonałe istoty ludzkie! Można znaleźć osoby dobre, naprawdę bardzo dobre, w istocie wspaniałe. Rzeczywiście istnieją twórcy, prorocy, mędrcy, święci, osoby, które są zdolne wstrząsnąć innymi i ich poruszyć. To z pewnością pozwala nam z nadzieją patrzeć na przyszłość gatunku, nawet jeśli osoby te są wyjątkowe i nieliczne. A jednak ci sami ludzie mogą czasem być nudni, denerwujący, drażliwi, samolubni, rozgniewani lub przygnębieni. Aby uniknąć rozczarowania naturą ludzką, musimy najpierw wyrzec się naszych złudzeń co do niej".

źródło opisu: z okładki

źródło okładki: PWN

Florianf | 2016-08-21

Piękna książka, inspirująca, pokazująca ścieżkę, mądra. I dobrze napisana. Treści w niej zawarte wmontowałem w swój system wartości.

Marcin Ziętara | 2016-05-30
Przeczytana: 30 maja 2016