Terapia rodziny. Teoria i praktyka

Tłumaczenie: Olena Waśkiewicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Psychologia rodziny". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
7 (8 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Conjoint Family Therapy
83-87957-09-7
Róża_Bzowa

Książka znanej i niezwykle twórczej terapeutki - Virginii Satir - przedstawia w przejrzysty sposób koncepcję terapii całej rodziny. Słowo "całej" jest w tym wypadku bardzo istotne, ponieważ według autorki jedyną drogą do uzdrowienia relacji w rodzinie jest terapia wszystkich jej członków. Satir uważa na przykład, że choroba psychiczna ujawniająca się u dziecka powstaje najczęściej w wyniku zaburzeń relacji pomiędzy jego rodzicami. To przekonanie, a także obserwacje poczynione w trakcie prowadzonych terapii skłoniły autorkę od napisania książki.

soliloquium | 2017-04-05
Przeczytana: 20 marca 2017

Książka stanowi kompendium psychoterapeutycznych pytań, z tego powodu polecam ją szczerze. Opisywane są różne sytuacje, w których Virginia Satir z właściwą sobie trafnością zadaje pytanie, które dotyka sedna. Jeśli ktoś jest po lekturze "Rodzina - tu powstaje człowiek", część tej książki można sobie odpuścić. Forma jest ciekawa (jak notatnik, wszystko jest zapisane w punktach). Po dłuższym czytaniu jest to nużące. Nie ma szansy na to, aby dać się porwać jakiejś myśli.

Zajrzyjcie do Notatnika Terapeuty: www.karolinaplichta.pl

Dorota | 2016-10-18