Terapia rodziny. Teoria i praktyka

Tłumaczenie: Olena Waśkiewicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Psychologia rodziny". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Conjoint Family Therapy
83-87957-09-7
Róża_Bzowa

Książka znanej i niezwykle twórczej terapeutki - Virginii Satir - przedstawia w przejrzysty sposób koncepcję terapii całej rodziny. Słowo "całej" jest w tym wypadku bardzo istotne, ponieważ według autorki jedyną drogą do uzdrowienia relacji w rodzinie jest terapia wszystkich jej członków. Satir uważa na przykład, że choroba psychiczna ujawniająca się u dziecka powstaje najczęściej w wyniku zaburzeń relacji pomiędzy jego rodzicami. To przekonanie, a także obserwacje poczynione w trakcie prowadzonych terapii skłoniły autorkę od napisania książki.

Dorota | 2016-10-18
wladcakrypty | 2014-05-31