Bąbel i Syfon na tropie

Zielona Sowa
2004-07-09
1994-01-01
83-7220-478-0
Literatura młodzieżowa polska XX wiek przygoda

Choć dość długo mi zeszło czytanie (z powodu innych aktywności) to książka mnie wkręciła, bo podobnie jak główni bohaterowie, bardzo chciałem się dowiedzieć kto był "diabełkiem kolonijnym".

Świetna opowieść o dwójce detektywów bąblu i syfonie który podczas letnich kolonii chcą zdemaskować diabełka kolonijnego. Czy im się uda? Przeczytacie to się dowiecie. Powieść szczególnie polecam tym osobą które lubią czytać powieść detektywistyczne.

Może jestem zdziecinniała, ale mnie książka śmieszyła bardzo 😬😁😁😁 Lepiej nie czytać w miejscu publicznym 😈

Kolejne przygody dwóch młodocianych detektywów, tym razem podczas wakacji. Nie mniej fascynujące :)

Druga część przygód dwóch młodych detektywów przenosi nas na kolonie, gdzie kontynuuje swą działalność jeden z ich wrogów - Bezlitosny Szeryf.
Nagłe zwroty akcji, retrospekcje, ubarwiające fabułę (ale nie związane z głównym wątkiem) oraz nieoczekiwane zakończenie. Styl podobny do poprzedniej odsłony serii.

Pamiętam jak w czasach podstawówki otrzymałam tę książkę w nagrodę za tzw. czytelnictwo i jak przystało na małego mola książkowego, od razu w dniu zakończenia roku szkolnego pochłonęłam ją w całości. :)

To już druga część przygód Dzidka Pokiełbasa i Arka Ciurusia. Wspaniale napisana, jak każda Niziurskiego zabawna i wciągająca.

Kto z nas nie spędzał wakacji na koloniach, obozach czy też wyjeżdżając ze znajomymi, by dać się porwać szaleństwu i błogiej wolności? Książęczkę o Bablu i Syfonie miałem od kilku lat na półce, ale dopiero 3 dni temu wziąłęm się za nią. REWELACJA!!! Mam 24 lata a czułem się jak dawniej mając 13-15 lat gdy jeździłem na wspomniane obozy. Pomyśłowiość, zaskakujący finał i, bądź co bądź, wartka akcja nie pozwoliły mi się nudzić. Połknąłem książeczkę w 3 godziny i wiem, że gdybym przeczytał ją 6 lat temu, nie bawiłbym się tak dobrze, jak owe trzy dni temu. Smak przygody, czar wspomnień i żywe obrazy z tamtych lat zostały przywołane dzięki Panu Niziurskiemu. Masz 25 lat i jeździłeś na obozy harcerskie? Poczuj się jak dawniej i pozwól by Bąbel i Syfon przenieśli Cię do czasów Twojej młodości!

Wspaniała książka mojego dzieciństwa! Od niej zaczęła się fascynacja kryminałami i thrillerami, gdyż jak podaje opis Bąbel i Syfon są detektywami-amatorami. Czytałam niemalże z wypiekami na twarzy,nie mogąc się oderwać i nie mogąc się doczekać co będzie dalej ;) Nawet zachęcałam mamę, do przeczytania, bo to strasznie fascynująca książka! ;)

• Z dzieciństwa
  • Dzieciństwo