Zrozumieć Papieża. Rozmowy o encyklikach

Wydawnictwo: Znak
83-240-0366-5
religia
Snoopy

Równolegle z kompletnym wydaniem encyklik Jana Pawła II Wydawnictwo Znak proponuje zapis rozmów na ich temat, przeprowadzonych przez popularną dziennikarkę telewizyjną (autorkę bestsellerowej Pielgrzymki 2002) z redaktorem naczelnym „Tygodnika Powszechnego”, cenionym i popularnym duszpasterzem oraz wnikliwym znawcą Kościoła. Jest to książka dla szerokiego kręgu czytelników, wydobywająca z...

Jest to książka dla szerokiego kręgu czytelników, wydobywająca z trudnych tekstów papieskich najistotniejsze wątki i pokazująca, że dokumenty te nie są abstrakcyjnymi traktatami teologicznymi, ale mają bezpośrednie odniesienie do ludzkiego życia.

źródło opisu: Nota wydawcy

źródło okładki: Wydawca

Anna | 2013-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2013

Cieszę się bardzo, że przeczytałam tę książkę. "Zrozumieć papieża", to książka bardziej o Kościele Jana Pawła II niż o nim samym, ale jest to duży plus. A przy okazji takie kompendium nauczania papieskiego "co? kiedy? dlaczego?" osoby, która przez wiele lat śledziła zawodowo kroki i myśli zawarte w przemówieniach papieża.

Stefi | 2013-04-26

Książka dla tych którzy nie lubią Jana Pawła II jako krasnala ogrodowego. Chcą dowiedzieć się po co to wszystko, jednocześnie napisana przystępnym językiem.

Paweł | 2016-11-12
Przeczytana: 14 listopada 2016