Benedykt XVI Pielgrzymka do Polski 2006

Wydawnictwo: Znak

Już dwa dni po zakończeniu wizyty Benedykta XVI Wydawnictwo Znak opublikowało wyjątkową kronikę pierwszej pielgrzymki ? Benedykt XVI ? pielgrzymka do Polski 2006. W książce znajdują się m.in.: reportaże ze spotkań z wiernymi, wszystkie homilie i przemówienia Benedykta XVI wygłoszone podczas pielgrzymki,rozmowy z ks. Adamem Bonieckim, o. Leonem Knabitem, ks. Grzegorzem Rysiem, liczne fotografie, nawiązania do pielgrzymek Jana Pawła II.Katarzyna Kolenda-Zaleska i Wojciech Bonowicz towarzyszyli Benedyktowi XVI we wszystkich miejscach, które odwiedził. Byli obecni przy spotkaniach z wiernymi. Opisali przebieg pielgrzymki dzień po dniu. Przedstawili także przygotowania organizatorów do wizyty papieskiej. Oddali na gorąco atmosferę tego niecodziennego wydarzenia i towarzyszące mu emocje. Katarzyna Kolenda-Zaleska to dziennikarka doskonale zorientowana w tematyce papieskiej. Jej wcześniejsza książka Pielgrzymka 2002 poświęcona wizycie Jana Pawła II została bardzo dobrze przyjęta przez czytelników i wciąż cieszy się ogromnym powodzeniem. Wojciech Bonowicz jest redaktorem działu religijnego Wydawnictwa Znak, znawcą problematyki kościelnej, autorem i współautorem licznych książek i publikacji prasowych.

Suerte | 2015-01-03
Snoopy | 2010-03-08