Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/rozmowy/10091/chris-carter-odpowie-na-wasze-pytania

Chris Carter odpowie na Wasze pytania!

5 wartościowy tekst

Chris Carter urodził się w Brazylii. Tam też spędził dzieciństwo i wczesne lata młodzieńcze. Po maturze wyjechał do Stanów, gdzie studiował psychologię i zaburzenia kryminalne na Uniwersytecie Michigan. Jako psycholog kryminalny Biura Prokuratora Stanu Michigan badał i przesłuchiwał licznych zbrodniarzy, w tym seryjnych morderców.

Na początku lat 90. Carter wyruszył do Los Angeles, gdzie przez kolejnych dziesięć lat był gitarzystą w różnych znanych rockowych zespołach. W końcu zdecydował się zająć na stałe pisaniem. Obecnie mieszka w Londynie. Krucyfiks, pierwszy tom cyklu o przygodach detektywa Roberta Huntera, to jego debiut literacki. Nakładem Wydawnictwa Sonia Draga ukazały się także: EgzekutorNocny prześladowca,  Rzeźbiarz śmierciJeden za drugimGeniusz zbrodni, Jestem śmiercią.

Od dziś do 22 marca będziemy zbierać propozycje pytań do Chrisa Cartera. Najciekawsze wybierzemy i prześlemy do pisarza, a jego odpowiedzi opublikujemy w serwisie.

Autorom trzech najciekawszych pytań przekażemy książki Rozmówca.

Nagrodę ufundowało Wydawnictwo Sonia DragaPytania zadawajcie jako komentarze w tej dyskusji.


Pokaż wszystkie rozmowy
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 39  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 896
Scythe
19-03-2018 21:56
Domyślam się, że Pana styl pisania dojrzewał razem z Panem. W pierwszej opowieści o Hunterze nie znosiłem głównego bohatera, polubiłem go kilka tomów później. Co sprawiło, oprócz doświadczenia, taką zmianę?
książek: 374
Ledarg1916
20-03-2018 21:26
Na wstępie witam jednego z moich ulubionych pisarzy.
Mam kilka pytań.
1. Pańskie książki ociekają przemocą, każdy czytelnik to wie, ale zastanawiam się, co Pana bardziej przeraża - wykreowany, brutalny świat literacki, czy też codzienność, w której przychodzi nam żyć?
2. Robert Hunter to rewelacyjna postać, o której dobrze się czyta, na stałe wszedł do galerii moich faworytów. Nęci mnie jedna...
Na wstępie witam jednego z moich ulubionych pisarzy.
Mam kilka pytań.
1. Pańskie książki ociekają przemocą, każdy czytelnik to wie, ale zastanawiam się, co Pana bardziej przeraża - wykreowany, brutalny świat literacki, czy też codzienność, w której przychodzi nam żyć?
2. Robert Hunter to rewelacyjna postać, o której dobrze się czyta, na stałe wszedł do galerii moich faworytów. Nęci mnie jedna rzecz - czy jest jakiś bohater literacki, którego Pan -tak zwyczajnie po ludzku - trochę zazdrości jakiemuś pisarzowi? Jeśli tak, czy może Pan zdradzić, o kogo chodzi? Nie miałem nic złego na myśli, czysta ciekawość!:-)
3. Wybitny polski poeta, Tadeusz Różewicz, w jednym z utworów stawia pytanie "Unde malum?" Odpowiada na nie: "z człowieka zawsze z człowieka i tylko z człowieka". Jak Pan, który opisuje tyle brutalnych morderstw, odpowiedziałby na to pytanie?

Łączę wyrazy szacunku i już nie mogę się doczekać się kolejnych powieści!
Pozdrawiam
pokaż więcej
książek: 252
martusia
01-09-2018 22:50
Czytam książki w kolejności wydania. Jestem na 4 części "Rzeźbiarz śmierci". Co się dzieje z chronologia w książkach. Czasowo są trochę niedograne. Czy to zamierzony efekt? Widać, że książki stanowią odrębne części co jest dobry posunięciem, ale dla kogoś kto czyta po kolei to trochę zaskakujące.
książek: 257
Meruch222
04-02-2019 18:12
Jakie książki lubi Pan czytać? Ulubiony autor?
książek: 90
Fava
27-02-2019 19:44
Witam
Po przeczytaniu wszystkich Pana książek nachodzi mnie pytanie: czy w przypadkiem w codziennym życiu nie jest Pan realistą a pisanie thrillerów jest od tego odskocznią? Czy po skończeniu któreś z książek miał Pan odczucie, że przekroczył granicę między wyobraźnią a rzeczywistością?
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Zabójcze maszyny

Lektura niezbyt zaskakująca. Gdyby nie niezła reklama związana z ekranizacją, słusznie zniknęłaby w odmętach niepamięci czytelniczej

zgłoś błąd zgłoś błąd