Rozmówca

Nominacja w plebiscycie 2018
Chris Carter Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Robert Hunter (tom 8) Seria: Kryminał kryminał, sensacja, thriller
The Caller
Data 1. wydania:
2017-02-23
Mikołaj Kluza
Sonia Draga
Mikołaj Kluza obsesja policja psychopata psychoza seryjny zabójca strach śledztwo zabójstwo zagadka kryminalna
The Caller
Robert Hunter (tom 8)
kryminał, sensacja, thriller
Mikołaj Kluza
Kryminał
Inne

Stary dobry kryminał. Autor pokazuje niebezpieczeństwa wynikające z używania telefonów komórkowych, jak i wszechobecnej elektronicznej inwigilacji jakiej podlegamy, często na własne życzenie. Sporo okrucieństwa, równie dużo niekonwencjonalnych działań wybitnie inteligentnego głównego bohatera. Warto przeczytać.

Kolejna doskonała część. Uwielbiam serię o Robercie Hunterze. Wciąga, trzyma w napięciu, daje do myślenia, zaskakuje. Bardzo dobry motyw z mediami społecznościowymi, selfie, telefonami.

Bardzo dobry, mocny kryminał! Bardzo fajny pomysł na wątek z telefonami i mediami społecznościowymi w tle. Daje do myślenia....

Tanya Kaitlin nie może się doczekać relaksującego wieczoru po ciężkim tygodniu, jednak zaraz po wyjściu spod prysznica słyszy dzwonek swojej komórki. Jej najlepsza przyjaciółka, Karen Ward, próbuje nawiązać z nią wideo połączenie. Tanya odbiera telefon i wtedy zaczyna się koszmar...
Karen jest zakneblowana i przywiązana do krzesła we własnym salonie. Jeśli jej koleżanka się...

Książka ma tempo, trzyma w napięciu, a finał jest zaskakujący. Niby wszystko, aby uznać, że kryminał jest dobry. Epatowanie okrucieństwem, aby zwiększyć efekt, czyli zaszokować powoduje, że z dobrego kryminału robi się tandeta. Nie dla mnie.

Kryminały czytam raz do roku, dla przełamania i odświeżenia. Nie jestem fanem i znawcą gatunku, jednak wydaje się, że ta pozycja to coś więcej niż tylko sprawnie puszczone, niczym nieskrępowane wodze fantazji autora. W historii jest konkretny zamysł, obok tego, kluczowe dla kryminałów - niemijające napięcie, sięgnięcie wgłąb psychologicznych motywów bohaterów i szczypta...

Niestety przejadłem się już historią Roberta Huntera. Niczym już nie jest mnie w stanie zaskoczyć, ubolewam nad tym, że autor ani za grosz nie stara się wprowadzić czegoś nowego do swoich powieści.

"Rozmówca" - jakbym to już niestety czytał. Brat bliźniak "Jeden za drugim". To co mnie jeszcze "trzymało" przy tych powieściach, to brutalność morderstw z czego Carter słynął,...

Caryer to Carter. Trzyma poziom. I pozakuje niewydolność społeczeństwa

Słuchałam....
Nie czytałam .
.... I słuchając w domu późnym wieczorem , zmieniałam na inną. Naprawdę może przejść po plecach dreszcz
Świetnyy kryminał. Sugestywne opisy, sporo elementów zaskoczenia.
Jedna z lepszych książek tego gatunku jakie ostatnio wpadły mi w ręce.

A czy ty znasz numer swojego najlepszego przyjaciela/przyczółki?
Kolejne książka Cartera, która wciąga od początku do końca. Motyw mordercy nie jest zrozumiały, a gra którą prowadzi choć z pozoru ma proste zasady, okazuje sie być największym koszmarem uczestników.

Dyskusje

1 641