Rozmówca

Okładka książki Rozmówca Chris Carter
Nominacja w plebiscycie 2018
Okładka książki Rozmówca
Chris Carter Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Robert Hunter (tom 8) Seria: Kryminał kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2018-03-14
Data 1. wydania:
2017-02-23
Mikołaj Kluza
Mikołaj Kluza obsesja policja psychopata psychoza seryjny zabójca strach śledztwo zabójstwo zagadka kryminalna
Inne

2067 ocen

Cały czas zastanawiam się, kiedy skończą mu się te pomysły, bo jestem chyba na ósmej książce a każda jest coraz lepsza.

8 część o genialnym detektywie Hunterze. Tym razem w Los Angeles grasuje morderca, który zabija ludzi na oczach ich bliskich poprzez wideopołączenie. Oczywiście jest strasznie brutalny, a ci, którzy widzą cierpienie oraz potężny strach u swych krewnych, zostają już na całe życie okaleczeni psychicznie widokiem, którego nie sposób zapomnieć.

Ta część również trzyma w napięciu od samego początku. Zakończenie zaskakuje, jednak to już nie jest to wielkie WOW choćby po I-ej części, czy VI-ej i VII-ej😉 Uwielbiam Robercika😁 i ten jego genialny umysł.
Oczywiście polecam, jak zawsze. Ocena 8/10.

Ta część również trzyma w...

Kolejny raz Chris Carter staje na wysokości zadania. Tym razem genialny detektyw Robert Hunter musi zmierzyć się z nie lada przeciwnikiem. "Rozmowca" to z całą pewnością chory człowiek gdyż okrutnie traktuje swoje ofiary oraz ich najbliższych. Czy Robertowi uda się wniknąć w psychikę mordercy o złapać go póki nie uderzy kolejny raz?

Niby jest tu wszystko, co poprzednio. Sadystyczne morderstwa, śledztwo, Hunter w formie, a nawet pojawia się delikatny wątek osobisty komisarza, a jednak trochę zmęczyło mnie to śledztwo. Może to brak konkretnych tropów. Może to, że nie umiałam się domyślić co mogłoby być motywem zbrodni. Nie znaczy to, że jest źle. Absolutnie nie, ale w porównaniu do ostatnich części serii, jest trochę słabiej.

Nie dla osób o słabym sercu. Takiego sfilmowanego thrillera, w życiu bym nie obejrzała, bo drastyczność przyprawia a gęsią skórkę. Oprócz mrocznej trzymającej w napięciu fabuły, pojawia się już kolejna u Cartera refleksja o świecie wirtualnym w którym tkwimy.

Jak zawsze dobrze i bardzo solidnie, choć tym razem bez ochów i achów :)

Jak zawsze dobrze i bardzo solidnie, choć tym razem bez ochów i achów :)

Podobna do Krucyfiksa, chociaż nie aż tak dobra. Za to trochę mniej drastycznych scen

Mocny pierwszy tom, który powoduje, że mam ochotę pochłonąć całą serię - co zresztą zrobiłam. Atrakcyjna fabuła, super dialogi, dynamiczna akcja, wątki obyczajowe w tle... Dokładnie to, co lubię.
Najlepszy był pierwszy tom, tom szósty (najmroczniejszy) oraz tom dziewiąty.

Najlepszy był pierwszy tom, tom szósty (najmroczniejszy) oraz tom dziewiąty.

To moja ulubiona książka tego autora. Kolejna rewelacyjna pozycja od Chrisa Cartera. Zdecydowanie polecam!

"Rozmówca" Chrisa Cartera to kolejna, już 8 książka z serii o detektywie z kryminalnej jednostki specjalnej SO Robercie Hunterze. Fabuła jak zwykle nie zawodzi w przypadku książek Chrisa Cartera, krótkie rozdziały kończące się zawieszeniem akcji, brutalny morderca, czyli przepis na pochłonięcie książki w 3 dni w moim przypadku. Jednak "Rozmówca" nie jest najlepszym tomem serii, czytałem wszystkie poprzednie. Zdecydowanie poprzedni tom 7 pt. "Jestem śmiercią" zszokował mnie bardziej. "Rozmówca" jest na poziomie "Rzeźbiarza śmierci" Chrisa Cartera, przynajmniej w moim odczuciu. Niemniej jednak tak jak poprzednie tomy jest świetnie skonstruowaną i zgrabnie napisaną historią dającą masę frajdy osobie czytającej tą książkę. Biorąc książkę Cartera mamy gwarancje, że sięgamy po majstersztyk kryminalny z akcją, która przykuwa do fotela i nie pozwala od niej odejść. Książkę można czytać bez znajomości poprzednich tomów. Polecam !