Krucyfiks

Okładka książki Krucyfiks
Chris Carter Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Robert Hunter (tom 1) Seria: Thriller kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Robert Hunter (tom 1)
Thriller
The Crucifix Killer
Sonia Draga
2016-11-30
2016-11-30
Katarzyna Procner-Chlebowska
kryminał obsesja policja powieść kryminalna psychopata psychoza seryjny zabójca strach śledztwo zabójstwo zagadka kryminalna

No proszę, spodziewałem się dobrej, sensacyjnej historii a tymczasem dostałem więcej niż oczekiwałem. Dostałem nie tyle co kawał solidnego kryminału co pokaźną pajdę pełnokrwistego i zaskakującego czytadła w konwencji mrocznego thrillera. Jestem pełen podziwu dla kunsztu autora powieści, Chrisa Cartera, który opowiada w taki sposób, że żołądek podchodzi do gardła, szczęka opada a zęby zaciskają się jak imadło. Iście zacny początek serii, po której ciężko przejść do porządku dziennego ponieważ wydarzenia z książki nie wygasają w głowie tak szybko.

UWIELBIAM.

UWIELBIAM.

W głębi parku narodowego Los Angeles National Forest, w opuszczonej chacie, policjanci odkrywają zwłoki młodej kobiety. Przed śmiercią ofiarę okrutnie torturowano, a na koniec przywiązano ją za nadgarstki do dwóch równolegle ustawionych drewnianych pali. Kolana kobiety dotykały ziemi, jak podczas modlitwy, a na jej karku morderca zostawił podpis: tajemniczy symbol podwójnego krzyża. Ten sam, którego kilka lat wcześniej używał seryjny morderca ochrzczony przez media Krucyfiksem. Problem w tym, że przed dwoma laty go złapano i stracono... Czy to możliwe, by naśladowca dotarł do szczegółów starej zbrodni, znanych tylko wąskiej grupie pracujących przy dochodzeniu policjantów? A może skazano wówczas niewłaściwego człowieka? Pracujący przy tamtym śledztwie detektyw Robert Hunter nigdy nie był przekonany, że udało się złapać prawdziwego mordercę. Kiedy więc pewnego dnia odbiera telefon i słyszy ten sam, znajomy i zniekształcony specjalnymi urządzeniami, głos, czuje, że koszmar sprzed dwóch lat odżywa na nowo, ze zdwojoną siłą. A morderca znów próbuje go wciągnąć w swoją chorą grę.

Chris Carter właśnie dołączył do listy ulubionych autorów. Krucyfiks to pierwsza książka, którą przeczytałam od pisarza i miałam wobec niej spore oczekiwania. Nie zawiodłam się. To się tak świetnie czyta, a opisy dotyczące makabry, zabójstw tak opisane, że powodują obrzydzenie. Przez cały czas trzyma w napięciu, dynamiczna akcja, do samego końca nie wiedziałam kto za tym stoi. Nie do przewidzenia. Takie kryminały to ja mogę czytać, to jest coś co trafia w moje gusta. Ile przy tej książce jest emocji. Genialnie napisana książka, czytałam z dużym zaciekawieniem co się wydarzy dalej. Zdecydowanie zamierzam kontynować spotkania z Carterem. Takie pozycje się pochłania i czyta z zapartym tchem, dlatego mam nadzieję jak najszybciej sięgnąć po inne dzieła tego autora. krucyfiks dostarczy nam sporo wrażeń i nie daje o sobie zapomnieć. Polecam.

Świetny kryminał, przez cały czas trzymający w napięciu. Opisy nie są nużące i do końca miałam wątpliwości kto jest sprawcą, choć podejrzenia były. Polecam.

Świetna książka! To jest kryminał jakiego od dłuższego czasu szukałam. Absolutnie nie można się nudzić przy tej historii a zakończenie…ILE EMOCJI! Na pewno będę kontynuować serie. Bardzo polecam.

“Krucyfiks” Chrisa Cartera. Lektorem audiobooka jest Przemysław Bluszcz.
Akcja rozgrywa się w Los Angeles. To mój pierwszy audiobook nie tylko tego autora, ale też taki, który rozgrywa się w tym miejscu. Dochodzi do bardzo brutalnego zabójstwa. Szybko okazuje się, że to sprawka seryjnego mordercy o pseudomimie Krucyfiks. Policja była przekonana, że schwytała przestępce jakiś czas wcześniej, ale okazuje się, że nie. Główny bohater razem ze swoim partnerem będą musieli szybko dopoaść psychopatę.
Ten audiobook ma wszystko czego potrzebuje moim zdaniem bardzo dobry kryminał. Po pierwsze mamy psychopatycznego seryjnego morderce, zwroty akcji, trudne śledztwo. Moim zdaniem jest jeden minus tego audiobooka. Hunter jest takim bohaterem jak większość śledczych w kryminałach - popija i ma swoją przeszłość.
Przejdę teraz do kwestii technicznej audiobooka. Wykonanie jest słabe. Natknąłem się na skoki głośności. Głos Przemysława Bluszcza też mnie nie przekonuje.
Moje oceny to : “Krucyfiks” 9/10. Natomiast ocena techniczna audiobooka 2/10.

“Krucyfiks” Chrisa Cartera. Lektorem audiobooka jest Przemysław Bluszcz.

dobry kryminał, choć z cyklu tych powtarzalnych i niezbyt wybitnych... momentami mocno przekombinowany, ze zbyt dużą ilością postaci i sytuacji, które nie wnoszą nic do głównego wątku a tylko niepotrzebnie mącą całą historię :/
sugerując się opiniami spodziewałam się czegoś dużo lepszego, ale może dam jeszcze szansę detektywowi Hunterowi i zrobię podejście do kolejnej części ;)

Od pierwszych stron mocna i wciągająca książka.
Prawdziwy kryminał, który jest dokładnie taki jaki powinien być.
Zdecydowanie sięgnę po kolejne książki Chrisa Cartera.

Od pierwszych stron mocna i wciągająca książka.
Prawdziwy kryminał, który jest dokładnie taki jaki powinien być.
Zdecydowanie sięgnę po kolejne książki Chrisa Cartera.

Polecam

Polecam

Moje pierwsze spotkanie z twórczością Cartera miało miejsce kilka lat temu, i wtedy nawet nieprzywiązywałem wagi do tego który tom czytam, także zacząłem od "Nocny prześladowca"... Dziś ogromnie ważne jest dla mnie żeby czytać cykle czy serie pokoleji. I też ogromnie się cieszę że powróciłem do twórczości tego autora, hm "Krucyfiks" był poprostu niesamowity, genialnie napisana książka i czytało mi się ją z dużym zainteresowaniem także w ocenie dyszka i nie mogło być inaczej 😉 Polecam!