rozwińzwiń

Krucyfiks

Okładka książki Krucyfiks Chris Carter
Okładka książki Krucyfiks
Chris Carter Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Robert Hunter (tom 1) Seria: Thriller kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Robert Hunter (tom 1)
Thriller
The Crucifix Killer
Sonia Draga
2016-11-30
2016-11-30
Katarzyna Procner-Chlebowska
kryminał obsesja policja powieść kryminalna psychopata psychoza seryjny zabójca strach śledztwo zabójstwo zagadka kryminalna

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

To pierwsza książka tego autora, która miałam przyjemność przeczytać. Muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolona. Książkę czyta się bardzo szybko, czcionka nie męczy wzroku. Postaci są ciekawie zbudowane. Sam pomysł na fabułę też jest na wysokim poziomie. Podsumowując, polecam fanom kryminałów. Jednak nie dla osób wrażliwych, gdyż mamy tu też sporo krwi i okrucieństwa, które jest dosyć szczegółowo opisane.

Dobry, krwawy Carter. Dla milośników gatunku.

Dobry, krwawy Carter. Dla milośników gatunku.

Bardzo dobra książka. Ciekawa intryga i zaskakujące zakończenie. To pierwsza moja książka tego autora i chętnie sięgnę po kolejne.

Wciąga od samego początku i trzyma w napięciu do końca, mimo że nieco przewidywalna ;)

Moje pierwsze spotkanie z tym autorem, a zarazem pierwszy tom serii. Mam w tym roku szczęście do brutalnych zbrodni w książkach i w sumie mogę zacząć się zastanawiać, która z dotąd przeczytanych wygrywa to starcie... te przedstawione w "Krucyfiksie" na pewno znalazły by się w pierwszej trójce. W opuszczonej chacie zostają znalezione zwłoki młodej kobiety. I na dobrą sprawę to wszystko co można by o niej powiedzieć, bowiem są one w takim stanie, że nawet doswiadczeni policjanci nie są w stanie znieść tego widoku. 1 jest pewne, sprawca aż kipi nienawiścią bowiem powiedzieć że ta kobieta przeszła tortury przed śmiercią to w sumie nie powiedzieć nic. Dodatkowo sprawca pozostawia na ciele symbol podwojnego krzyża, która sprawia, że dla detektywa Huntera spełnia się najgorszy koszmar. Przed laty zatrzymali niewłaściwego sprawcę... chora gra, którą prowadzi sprawca z detektywem sprawia, że życie lub śmierć kolejnej osoby zależą od sekund. Wraz z policją próbujemy wytypować sprawcę i znaleźć jakiekolwiek powiązania między ofiarami. Jednak wszystko wskazuje na to, że nie ma żadnych. Co więc kieruje sprawcą? I dlaczego umilkł na kilka lat? A przede wszystkim dlaczego powrócił i kto będzie następny? Książka wciska w fotel, a zakończenie może zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonych czytelników kryminałów.

Poznałem nowego policyjnego bohatera i będę nadal kontynuował naszą znajomość. Dobra, czasem zaskakująca akcja, krwisty dzielny Hunter. Można spokojnie brać się za kolejne jego historie…jak trochę poczytam przygody innych.

Kolejny doskonały kryminał od Cartera, tak mnie skutecznie przyszpilił, że nie mogłem się oderwać od lektury.
Jest to debiut autora (świetny),zarazem pierwszy tom z detektywem Hunterem. A że czytam niezgodnie z kolejnością, to ciekawie było poznać początki jego historii.
Wydawałoby się, że sprawa Krucyfiksa, seryjnego mordercy z Los Angeles, została zamknięta przed kilku laty. Nic dziwnego, że wydział zabójstw został postawiony w stan gotowości po tym, jak odkryto okaleczone zwłoki młodej kobiety. Z charakterystycznym dla Krucyfiksa symbolem podwójnego krzyża, wyciętym na jej ciele. Najwidoczniej znalazł się ,,kontynuator" przerażającego procederu zabójcy, który został osądzony i stracony. Lub schwytano wtedy niewłaściwego człowieka...
A kto miałby zostać wyznaczony do prowadzenia śledztwa w tej sprawie, jak nie specjalista od tropienia najgorszych psychopatów, Robert Hunter. Współpracuje z Carlosem Garcią, nowym partnerem, przydzielonym na miejsce poprzedniego, który zginął w dziwnym wypadku- pożarze łodzi.
Pierwsze spotkanie detektywów nie wypada najlepiej- stary wyjadacz Hunter z wyższością traktuje młodszego od siebie stażem partnera, dając mu odczuć, że ma go za żółtodzioba. Jednak w obliczu zagrożenia życia Carlosa Hunter udowodni, że stać go na wiele, aby uratować kolegę.
Morderca paskudnie pogrywa sobie z policją. Oczywiście nie poprzestaje na jednej ofierze. Motyw zabójstw, powód takiego a nie innego doboru kolejnych zabitych jest trudny do wychwycenia.
Przed detektywami żmudne i pełne niebezpieczeństw dochodzenie, również w półświatku Miasta Aniołów.
Jak na ironię, wbrew nazwie, to miasto wyjątkowo mało anielskie, zważywszy, ile najgorszego typu przestępczości ma tam miejsce. Łącznie z nagrywaniem filmów snuff, specjalnie do oglądania dla psychopatów- dręczenie i mordowanie ludzi przed kamerą (taki wątek poboczny w trakcie śledztwa).
Osobę mordercy trudno wytypować. Kto się nim ostatecznie okazał?
Jest to spore zaskoczenie, nawet dla samego Huntera. Zaskakuje także, i jest to chyba jedyna taka sytuacja, o ile wiem, że detektyw w jednej z akcji oddaje wymierzenie sprawiedliwości w ręce ,,ludzi ulicy". Aby za dużo nie spojlerować, dodam tylko, że ze względu na okoliczności, wydało mi się to ze wszech miar zrozumiałe.
Brutalnych opisów jest dużo. Za jedną szczególnie koszmarną scenę leci jedna gwiazdka w dół (może aż tak drastycznie nie trzeba było się rozpisywać).
Akcja pędzi z prędkością pocisku. Zakończenie mocne, ale z posmakiem goryczy.

Nie bez powodu taka średnia ocen. Bardzo dobra książka i już wiem będą kolejne części do przeczytania.

Wow! Ale to było dobre!
Moje pierwsze zetknięcie się z tym autorem i to będzie miłość, zdecydowanie.
Książka wciągnęła mnie dość mocno, chciałam jej więcej i więcej z każdym rozdziałem. Ciężko było nie przejść do kolejnego. Dokładnie jest tak jak piszę na okładce "Mroczny i niepokojący thriller, który wbija w fotel i nie pozwala zasnąć..".
Polecam tą książkę i autora.
A ja tymczasem lecę do biblioteki po kolejną część "przygód" z detektywem Hunterem.

Wow! Ale to było dobre!
Moje pierwsze zetknięcie się z tym autorem i to będzie miłość, zdecydowanie.
Polecam tą książkę i autora.
A ja...

Ksiazka fajna z tych lekkich chociaz troszke przewidywalna. Po przeczytaniu wszystkich ksiazek Jo Nesbo o detektywie Harry Hole dochodze do wniosku,ze kazdy kolejny kryminal innego autora gdzies mi "pachnie" Nesbo. Nawet opis wygladu detektywow gdzies jest podobny Hole-Hunter. Z tym,ze Harry bardziej destrukcyjny.
Podobienstwa absolutnie mnie nie zrazaja i zamierzam siegnosc po tom drugi przygod Huntera

Podobienstwa absolutnie mnie nie zrazaja i zamierzam...

8 172
    4 143