rozwińzwiń

Egzekutor

Okładka książki Egzekutor Chris Carter
Okładka książki Egzekutor
Chris Carter Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Robert Hunter (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Robert Hunter (tom 2)
The Executioner
Sonia Draga
2016-06-02
2016-06-02
Krzysztof Mazurek
literatura amerykańska seryjni mordercey literatura kryminalna śledztwo policjant morderstwo morderca zemsta wizje śmierć

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Druga moja pozycja Autora . Trzyma klimat, oj trzyma :) Książka naprawdę mocna. I bardzo dobrze napisana. Bezwzględność i pomysłowość mordercy nie ma sobie równych. Przemyślność zbrodni jaką podejmuje książka, każe się zastanowić, gdzie są jej granice. Polecam!

Całkiem solidny kryminał.
Ponownie - opisywane zbrodnie są mocno brutalne. Ja musiałam kilka fragmentów pominąć, ale możliwe, że jestem miękiszonem :)

Całkiem solidny kryminał.

Może niektórych lęków nie sposób się pozbyć. Wszyscy czasami miewamy koszmary. Każdy ma punkt, w którym może się załamać. Nie wiadomo, z kim człowiek dorasta i jakie mogą z ludzi wyrosnąć świry. Każdego coś przeraża.

No i byłoby całkiem zgrabnie, gdyby nie przesadna ilość twistów w końcówce. Dla mnie przesada.

"Egzekutor" bez wątpienia jest wciągający, pomysł na fabułę niezwykle ciekawy, ale zdawało mi się, że niektóre momenty (sytuacje lub rozmowy) wypadają dziwnie infantylne. Natomiast rozwiązanie głównego wątku - bardzo proste. Poprzedni tom wypadał o wiele lepiej, niemniej "Egzekutor" zasługuje na ocenę 7/10, a dalsze losy Huntera na uważne śledzenie.

Chris Carter jest jednym z tych autorów, po którego książki sięgam dosłownie w ciemno. Są brutalne, krwawe, a momentami mogą u niektórych powodować odruch wymiotny, ale jednocześnie są niezwykle wciągające. A czy należy je czytać w odpowiedniej kolejności? Uważam, że i tak, i nie. Carter stworzył bohatera, z którym przygodę można zacząć w każdym momencie, a mimo to warto znać poprzednie tomy ze względu na losy głównego bohatera.

W ten sposób dzisiaj wpadamy w drugą część serii z Hunterem w roli głównej. Jak wspominałam ta seria jest wyjątkowo brutalna więc i tym razem na dzień dobry dostajemy trupa, bez głowy, w dodatku księdza. A na miejscu, w którym powinna być głowa mężczyzny leży łeb psa... i choć mogłoby być to morderstwo rytualne, to Robert zmienia tok myślenia jak tylko pojawiać zaczynają się kolejne okaleczone ciała. Okazuje się, że człowiek, który zabija zna największe lęki swoich ofiar. Skąd? nie wiadomo, ale wykorzystuje tę wiedzę przeciwko swoim ofiarom. Wyobrażasz sobie zginąć w sposób, który przeraża Cię najbardziej?

Seria Cartera to jedna z tych najbardziej krwawych i w sumie chyba najczęściej polecanych w tym gatunku. Trzyma w napięciu, a obiadu się przy niej nie zje i taką właśnie zaserwował opowieść w drugim tomie. To tego typu thriller, po którego lekturze po plecach przebiega dreszcz, a wyjście z domu po zmroku może się okazać większym wyzwaniem niż zazwyczaj..

Jeśli chodzi o głównego bohatera, który musi zmagać się ze sprawami, które dostarczają mu bardzo nieprzyjemnych doznań wizualnych, a także, jak by nie był, zapachowych, to z jednej strony bardzo mocno kojarzy mi się z autorem, a z drugiej jest zupełnie inny. Choć gdybyście posłuchali Chrisa w wywiadach, to facet przeszedł naprawdę sporo i widział też tak okropne rzeczy na żywo. A to uważam wpływa niezwykły mocno na to, jak poprowadzona jest akcja, sprawy kryminalne w jego powieściach i życie Cartera, któremu naprawdę lekko nie jest.

"Egzekutor" jest jedną z tych powieści, które z czystym sumieniem polecę każdej osobie, która spyta o dobry, brutalny kryminał czy thriller. To strzał w dziesiątkę!

Recenzja powstała we współpracy z Wydawnictwem Sonia Draga.

Bez emocji. Zbrodnie trochę przypominają te, z innej książki Cartera

Bez emocji. Zbrodnie trochę przypominają te, z innej książki Cartera

Łyka się to jak świeżą bułeczkę - wciąga od pierwszej strony i na kilka godzin można zapomnieć o codziennych obowiązkach, bólu kręgosłupa i innych dolegliwościach! Ale poziom brutalności tych niezwykle wyrafinowanych zbrodni już mnie trochę przerasta... jak dobrze, że mam słabą wyobraźnię i nie widzę tego w swojej głowie!
Pora odpocząć od pana Cartera i poczytać coś lżejszego :)

Pora odpocząć od pana Cartera i poczytać coś...

75/2023 Los Angeles to jednak bardzo niebezpieczne miasto, pełne dewiantów i seryjnych morderców, na szczęście mają Roberta Huntera. Książka jest logiczna, bez rażących dziur, owsem można by się przyczepić do tego czy owego ale po co? sprawia przyjemność? sprawia, czy się płynnie? czyta. Tak naprawdę nie ma do czego za bardzo się przyczepić. Polecam.

Jak Chris Carter, to wiadomo, że makabra będzie, i to w potwornych ilościach. Tym razem psychopatyczny morderca zabija ofiary, kierując się w doborze tortur i rodzaju śmierci najmroczniejszymi lękami tych nieszczęśników. Czyli w stylu ,,to, czego się najbardziej obawiasz, niech ci się ziści".
Policja w Los Angeles zajmuje się sprawą zamordowanego w okrutny sposób księdza, daruję tu sobie drastyczne opisy zabójstwa. Kolejne osoby pozbawiane są życia w inny, ale nie mniej brutalny sposób.
Książka bardzo typowa dla autora, ale po pierwsze, jest lubiany przeze mnie detektyw Hunter, a po drugie, nie można odmówić autorowi umiejętności trzymania czytelnika w napięciu. Tyle, że nie jest to pozycja dla co wrażliwszych czytelników.

5 765
    1 943