Jeden za drugim

Okładka książki Jeden za drugim
Chris Carter Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Robert Hunter (tom 5) Seria: Thriller kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Data 1. wydania:
2013-08-15
Adam Olesiejuk
Adam Olesiejuk

Dla mnie ta seria to jedno wielkie 10 gwiazdek, nie wiem co będzie jak skończę wszystkie książki o Hunterze.

"Jeden za drugim " @chriscarterbooksofficial, to kolejna rewelacyjna pozycja dla fanów autora. Robert Hunter i jego partner Garcia po raz kolejny musieli stawić czoła niezłemu psychopacie 🤯 w dodatku w tej części czytelnik dostaje niezłego kopa dzięki pewnej sytuacji, która mnie wyprowadziła z równowagi, bo do tej pory, takie zabiegi nie miały miejsca! Poziom stresu podczas czytania level hard!🙈 nie mogę zdradzić o co chodzi niestety, ale mam nadzieję, że Ci którzy czytali będą wiedzieć o co kaman 🤭 Obawiam się też, że zakończenie tej powieści zwiastuje koniec pewnego etapu i reszta książek może ju nie być taka sama...ale mam nadzieję, że się mylę.

Kolejny thriller świetnego pisarza. Opowieść o śmierci w strasznych okolicznościach, o zwyrodnialcu który chce zemsty ale nie wiadomo na kim. Po kilku zbrodniach komisarze Robert Hanter i Chris Garcia nie maja pomysłu co kieruje mordercą. Wyjaśnienie zagadki zaskakuje każdego. Książka dla ludzi o mocnych nerwach.

~ "A co z wyborami, których dokonują inni ludzie i w rezultacie to TWOJE życie, a nie ich się zmienia? Gdzie wtedy jest NASZ wybór?"

„Jeden za drugim” Chrisa Cartera to już piąta część cyklu Robert Hunter i uważam, że to najlepsza i najmocniejsza część, z dotychczas przeze mnie przeczytanych! Autor jak zawsze mnie nie zawiódł i dostarczył mi wielu emocji!

Robert Hunter odbiera bardzo dziwny telefon od nieznajomego. Tajemniczy rozmówca podaje mu adres strony internetowej, gdzie odbywa się szokująca relacja na żywo. Zmusza detektywa do dokonania trudnego wyboru. Ma on zdecydować, w jaki sposób ofiara ma zginąć... A to dopiero początek! Śmierć kolejnej ofiary jest również emitowana w internecie, a to ludzie, poprzez głosowanie, mają możliwość dokonania tego samego wyboru, do którego został zmuszony Robert. Policja w Los Angeles we współpracy z FBI próbują zrobić wszystko, aby zatrzymać mordercę!

Nie wiem jak autor to robi, ale z każdą kolejną częścią, potrafi jeszcze bardziej zaskoczyć i zszokować! Postać antagonisty jest genialnie wykreowana, a sposoby, w jakie zabija, przekraczają często granice mojej wyobraźni. Jestem zachwycona pomysłami autora, pomimo brutalności i często bardzo obrazowym opisom, ciągle chcę więcej i już nie mogę się doczekać, czym tym razem Carter zaskoczy mnie w kolejnej swojej historii! Dodatkowo powieść porusza bardzo ważny aspekt, publikowania w internecie przeróżnych treści. Pokazuje, jak bardzo społeczeństwo znieczuliło się na krzywdę obcych ludzi, i że dla głupiej rozrywki i ciekawości, potrafią poświęcić życie drugiego człowieka...
Życie to ciągłe wybory, ale jakie konsekwencje mogą mieć nasze wybory na życie innych? Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak lekkomyślne decyzje, mogą wpłynąć na życie drugiego człowieka...

Wstrząsająca i mocna historia, którą polecam każdemu. Najgorsze jest jednak to, że pomimo, iż jest to fikcja literacka, to gdyby to się działo naprawdę, podejrzewam, że wybory dużej części ludzi byłyby takie jak w książce...

Robert Hunter...

Książka świetnie napisana, było to moje pierwsze zetknięcie z serią o Robercie Hunterze.
Fabuła wciągająca, zakończenie zaskakujące. Polecam tą książkę

Fabuła wciągająca, zakończenie zaskakujące. Polecam tą książkę

Brutalna, mocna historia. Autor nie tylko szokuje coraz to brutalniejszymi morderstwami, ale w tej części skupia się również na kondycji społeczeństwa. Stawia pytania o etykę, moralność, ponoszenie konsekwencji za swoje czyny. Do czego zdolny jest anonimowy człowiek, ktoś kto siedzi za monitorem? Do czego zdolny jest taki ktoś, jeżeli wie, że nie zostanie oceniony, nie poniesie kary? Książka wbija w fotel, bo pokazuje naszą ludzką naturę od tej najciemniejszej strony. Siłą książek Cartera jest nie tylko jego styl i konstrukcja książki (czyta się szybko, rozdziały są krótkie i tak zakończone, że trzeba, po prostu trzeba czytać następny, autor umiejętnie buduje napięcie), ale także bohaterowie: normalni policjanci, bez nałogów, jakichś problemów z samym sobą itd. Po prostu normalni. A tego w kryminałach często mi brakuje. Reasumując "Jeden za drugim" to bardzo dobra część i fani detektywa Roberta Huntera nie będą zawiedzeni.

Zawsze mamy wybór - a co, jeżeli nasze życie zmieni się diametralnie nie ze względu na nasz wybór, tylko wybór kogoś innego.

Książka jak zwykle trzyma w napięciu, jest drastyczna i brutalna.
Odejmuje jeden punkt tylko dlatego, że końcówka była przeciągana.

Szczerze polecam.

Książka jak zwykle trzyma w napięciu, jest drastyczna i brutalna.
Odejmuje jeden punkt tylko dlatego, że końcówka była przeciągana.

Szczerze polecam.

Trzymała w napięciu do ostatniej strony. Już myślałam, że to będzie pierwsza książka, w której Hunter nie da rady rozwiązać zagadki, a później uratować samego siebie.
Książka daje też sporo do myślenia na temat naszego chorego społeczeństwa..

Książka daje też sporo do myślenia na temat naszego chorego społeczeństwa..

Mocna. Nie tylko z uwagi na makabryczne pomysły na uśmiercanie w mękach ludzi, ale i z uwagi na przekaz o jakości społeczeństwa. O zupełnym braku empatii i o tym jak łatwo za ekranem monitora oceniać i decydować o innych.
Dla mnie na pewno to najlepszy dotychczas tom serii, jak i nie najlepszy ostatnio przeczytany kryminał.

Autor dalej ściga się w konkursie na najbardziej szokującą zbrodnię. Tu oprócz krwawości lektury najbardziej szokujące było przedstawienie bezduszności społeczeństwa, przyjmującą tą makabrę jak cybernetyczną grę. Niepokojący jest ten wydźwięk lektury, kim stajemy się za ekranami naszych monitorów, smartfonów etc.? Co do książki - zapierający dech kryminał.