Jestem śmiercią

Okładka książki Jestem śmiercią
Chris Carter Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Robert Hunter (tom 7) Seria: Thriller kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2017-07-19
Data 1. wydania:
2015-07-30
Mikołaj Kluza
Mikołaj Kluza śmierć morderstwo tortury kobieta zbrodnia policja

2085 ocen

Na pewno dobra, ze znakomitym zakończeniem. Carter chyba wszystkich nas zwiódł.
Jednak w drugiej połowie książki były momenty przestojów, odniosłem wrażenie że książka miałaby lepsze tempo, gdyby była krótsza o kilkadziesiąt stron.

Siódmy tom Roberta Huntera autorstwa Chrisa Cartera jest chyba najbardziej brutalnym tomem z tej serii jaki czytałem, a czytałem wszystkie poprzednie. I w tym tomie miałem momenty gdzie musiałem przestać czytać, jest naprawdę, ale to naprawdę brutalnie i odrzucająco. Jednak ocena książki nie jest wyznacznikiem tego, że delektowałem się tymi okrutnymi scenami. Carter to...

Niestety musiałam omijać rozdziały, w których opisywane jest znęcanie się psychiczne i fizyczne nad dzieckiem. Było to dla mnie zbyt drastyczne. A czytałam już nie jedną książkę Cartera. Ta wydaje mi się szczególnie drastyczna.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Z jednej strony doskonała książka. Nasz stary przyjaciel Robert Hunter w świetnej formie, a pomysł intrygi bardzo ciekawy. Podróże po LA też interesujące. Z drugiej jednak strony, ogrom okrucieństwa i patologii przedstawiony przez Autora, trudny dla mnie do zaakceptowania. Stąd obniżona ocena.

Jedna z lepszych książek jakie czytałam w swoim życiu. Często do niej wracam.

Juz mam dosyć tego okrucieństwa i coraz bardziej wymyślnych sposobów na odebranie komuś życia. To jest bardzo niesmaczne. A poza tym, uważam, ze informacje w jednym z rozdziałów totalnie odbiegają od prawdy, co więcej szkalują i oczerniają pewne grupy społeczne.

Zdecydowanie NAJ LE PSZA ! (jak dotąd :D )
Uwielbiam.

Carter jak zwykle nie zawiódł.

Super, nie zawiodłam się jeszcze na tym autorze.

To już na pewno moja ostatnia książka tego autora. I tak się dziwię, że przeczytałem aż siedem. Ale ku.., ileż można epatować okrucieństwem, opisem tortur i wymyślnych rodzajów śmierci. Jeszcze w tej części dotyczy to dziecka.. Nie po to sięgam po książkę, żeby z niesmakiem opuszczać długie fragmenty krwawych opisów.
Szkoda, bo oprócz tego to polubiłem detektywa Huntera,...

2 582
    1 151