Jestem śmiercią

Okładka książki Jestem śmiercią Chris Carter
Okładka książki Jestem śmiercią
Chris Carter Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Robert Hunter (tom 7) kryminał, sensacja, thriller
Robert Hunter (tom 7)
I am Death
Sonia Draga
2017-07-19
2017-07-19
Mikołaj Kluza
Mikołaj Kluza śmierć morderstwo tortury kobieta zbrodnia policja

Chyba za dużo Roberta Huntera na raz bo odgadłam końcówkę bardzo szybko. Chciałabym przeczytać ją jako pierwszą kiedy nie znałam jeszcze twórczości Cartera.

Historia ciekawa, ale koniec jest taki, jakby autor coś chciał przekazać, a nie mógł. Cenię sobie łatwość autora do budowania napięcia pod koniec książki, gdzie policjanci walczą już z czasem, a tu... czegoś po prostu brakuje.

Kolejna książka i kolejna dynamicznie rozgrywająca się fabuła. Ciekawa intryga i zaskakujące rozwiązanie zagadki. Fakt, faktem opisy zbrodni były niezwykle brutalne, w głowie kłębiły się myśli jak można było coś takiego wymyśleć, co więcej jak mogłam później w nocy spokojnie zasnąć. Jednakże mnie się czytało książkę przyjemnie i chętnie wrócę do twórczości autora.
Jeśli ktoś szuka mocnych treści to polecam, a jeśli ktoś jest dużym wrażliwcem zalecam nie zaglądanie do jej wnętrza :).

Jeśli...

Kolejne spotkanie z Robertem i kolejne utonięcie w lekturze :)
Nie wiem jak to autor robi ale gdy się sięga po jego książki to wszystko inne przestaje istnieć.
Ponownie Robert musi się zmierzyć z seryjnym mordercą, który w sposób baaaardzoooo okrutny morduje swoje ofiary. To co im robi nie mieści się w głowie zwykłego obywatela. Za każdym razem zostawia karteczkę ze swoim podpisem
"Jestem śmiercią". Nie zostawia ich jednak w normalny sposób ... Raz wpycha ofierze do gardła, innym razem wyciąga jej wnętrzności i na nich kładzie karteczkę. Robi wszystko aby doprowadzić do konfrontacji z głównym bohaterem Robertem.
Oczywiście jak to bywa w przypadku Roberta- siedzi po nocach, analizuje po sto razy te same ślady aż w końcu trafia na ślad mordercy. Udaje mu się nawet trafić do miejsca, w którym pomieszkuje. Wydawać by się mogło, że już prawie zbliżamy się do końca powieści aż nagle następuje zwrot o sto osiemdziesiąt stopni i prawda okazuje się zupełnie inna niż myślał czytelnik i Robert. Akcja tak momentalnie przyśpiesza, że nawet nie zauważyłam jak łyknęłam ponad 40 stron i nastąpił koniec.
Cała powieść dla mnie jest rewelacyjna. Przez to, że czytam bardzo dużo powieści kryminalnych, thrillerów to pewne opisy morderstw już na mnie nie działają. Tutaj niestety było inaczej. Opisy jak morderca znęca się nad chłopcem, którego nazywa Glistą wyciskała łzy z oczu. Momentami miałam już ochotę ominąć te rozdziały żeby się nie katować emocjonalnie. Nie potrafiłam beznamiętnie czytać tych fragmentów i to chyba świadczy o fenomenie tej książki. Myślę, że zapamiętam ją na długo a sam koniec rozwalił mnie na łopatki. Nie spodziewałabym się kto okaże się faktycznie mordercą. Nie chcę za dużo opisywać ponieważ zdradzę najlepsze. Po tę książkę trzeba po prostu sięgnąć i przygotować się na mocne wrażenia.

Kolejne spotkanie z Robertem i kolejne utonięcie w lekturze :)

Ta część przygód detektywa Huntera była mocno brutalna. Muszę trochę odczekać nim sięgnę po kolejne części.

Szkoda czasu. Książka bardzo płytka, brutalna. Zakończenie głupie. Przeczytałem tylko dlatego, że nic innego nie miałem pod ręką. Pracuję jako kierowca międzynarodowy. Naprawdę nie warto. Nie wiem skąd tyle zachwytów nad tym pseudokryminałem.

Szokująca. Walka z czasem, a kolejne ofiary za pasem. Jak poradzić sobie z morderczymi zapędami sprawcy i nie zwariować. Kolejne wyzwanie dla Huntera.

Bardzo mocna i brutalna. Z pewnością nie jest to powieść dla każdego…

Bardzo mocna i brutalna. Z pewnością nie jest to powieść dla każdego…

Kolejne spotkanie z Robertem i kolejne pozytywne zaskoczenie.
Jestem już przyzwyczajony do brutalności w powieściach Cartera, więc nie odczułem szoku, zaskoczenia czy też odrazy.
Książkę czytało mi się dobrze, napisana jest prostym językiem, rozdziały są krótkie, atmosfera jest "budująca"
Spodziewałem się zupełnie innego zakończenia, przez co byłem zaskoczony, ale pozytywnie.
Ogólnie pisząc : Spodziewałem się co otrzymam i nie zawiodłem się.
Pozdrawiam,
Paweł.

Kolejne spotkanie z Robertem i kolejne pozytywne zaskoczenie.
Spodziewałem się zupełnie innego zakończenia, przez co byłem zaskoczony, ale...

Dość płytka i nijaka. Nie wiem, czy kiedyś bardziej mi się podobały kryminały jako takie, czy po prostu ten nie przypadł.

• Chris Carter