Jestem śmiercią

Chris Carter Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Robert Hunter (tom 7) Seria: Thriller kryminał, sensacja, thriller
I am Death
kryminał, sensacja, thriller
Mikołaj Kluza
Thriller
Mikołaj Kluza śmierć morderstwo tortury kobieta zbrodnia policja

Z każdą kolejną powieścią Carter wydaje się bardziej brutalny, bardzie szczegółowy, a zarazem bardziej pomysłowy. Choć liczba kryminałów, jaką czytałam (i widziałam) jest ogromna, wciąż udaje mu się mnie zaskoczyć. Wiadomo, że trzyma się pewnego schematu i zawsze wiadomo, że wszystko skończy się dobrze, ale ten schemat kompletnie mi nie przeszkadza i zdaję się go nie...

Naprawdę niesamowite jest, jak ten autor potrafi mnie zaskoczyć. Ponownie się nie zawiodłam. Dosłownie nie mogłam oderwać się od lektury. Bardzo mi się podobały zabiegi zastosowane przez autora, które mnie naprawdę zaskoczyły.
Świetna akcja, trochę brutalna, ale tego chyba oczekuję od tego autora. Czytałam inne recenzje i to co wielu się nie podoba, ja uważam za zalety tej...

'' Każdy reaguje inaczej na określone wydarzenia (...) Każdy ma inny punkt zapalny, niektórym potrzeba bardzo dużo żeby puścił ten zawór w głowie, jeśli w ogóle to się wydarzy. Innym wystarczy znacznie mniej. ''

Kolejny Carter za mną i kolejne rozwiązane śledztwo Hunter & Garcia w duecie. Myślałam już, że autor mnie niczym nie zaskoczy, czytaj, nie wymyśli już bardziej...

Kolejna część zmagań detektywa Roberta Huntera z groźnym światem zbrodni. Kolejna wciągająca fabuła, zagadkowe dochodzenie i oczywiście nadzwyczaj zaskakujące rozstrzygnięcie sprawy brutalnych morderstw. Bardzo polecam.

Imho najsłabsza z całej serii. Mimo wszystko polecam

Carter już trochę przesadził z tym epatowaniem opisów makabrycznych zbrodni. Wcale to nie podnosi walorów książki

Brutalność mordercy jest niebywała podobnie jak zakończenie książki. Z drugiej strony Robert Hunter spec nad spece nie wysilił się zbytnio dla wykrycia sprawcy., który jak osobie mówi "jest śmiercią". Przy okazji kluczem do psychiki mordercy są jak to często bywa wydarzenia z przeszłości, które są zarchiwizowane i czekają na odkrycie No i nieco mało wiarygodnie wypada też...

To jest autor, na którym nigdy się nie zawiodłam. Zawsze mogę liczyć na ciekawą sprawę, niebanalne rozwiązanie no i na opisy zabójstw, które przyprawiają o dreszcze. W tym wypadku opisy tortur ... Pan Carter przeszedł samego siebie. Czasem się zastanawiam czy on na pewno jest normalny 😂
Tej książki się nie czyta, ja się pochłania!

Znowu 10. Wszystko jak zwykle na najwyższym poziomie. Fabuła, akcja, opisy zbrodni - ciary na plecach. Koniec również zaskakuje. Uwielbiam książki Cartera za to, że są nieprzewidywalne, za styl pisania, za pomysłowość. Polecam !!!

Po przebrnięciu przez całą serię będę chyba potrzebował psychiatry.

Dyskusje

1 865