Najnowszy zwiastun „Diuny” Villeneuve'a!

LubimyCzytać LubimyCzytać
27.07.2021

Wytwórnia Warner Bros. opublikowała drugi zwiastun „Diuny” na podstawie powieści Franka Herberta. Premiera filmu już niedługo: 15 października! Poza tym prezentujemy dzisiaj materiały promocyjne dwóch produkcji anime: filmu „Wiedźmin: Zmora wilka” i serialu na podstawie „Blader Runnera”.

Najnowszy zwiastun „Diuny” Villeneuve'a!

„Diuna”, Frank Hebert (wyd. Rebis)

Reklama

Pojawił się długo wyczekiwany drugi zwiastun „Diuny”. Ponad 3-minutowy filmik pokazuje, że ekranizacja powieści Franka Herberta będzie filmem dynamicznym, niestroniącym od rozbudowanych scen batalistycznych i z dopracowanymi efektami specjalnymi. Za te ostatnie odpowiedzialni są laureaci Oscara za efekty do filmu „Blade Runner 2049” Paul Lambert i Gerd Nefzer.

Film Denisa Villeneuve'a będzie miał swoją (już parę razy przekładaną...) premierę kinową 15 października. Możemy zatem oczekiwać, że niedługo będą się pojawiały kolejne materiały promocyjne filmu na podstawie „Diuny”.

Przy okazji informacji o zwiastunie, oficjalnie ogłoszono zmiany na stanowisku reżysera serialowego spin-offu „Diuny”. Za „Dune: The Sisterhood” odpowiedzialna będzie Diane Ademu-John, znana z takich produkcji jak „Pamiętniki wampirów” i „Imperium”.

Ostatnie życzenie Andrzej Sapkowski„Ostatnie życzenie”, Andrzej Sapkowski (wyd SuperNOVA)

Nie zdążył jeszcze opaść kurz po emocjonującym WitcherConie, a okazuje się, że Netflix nie zwalnia tempa z dzialaniami promocyjnymi. Datę premiery filmu anime „Zmora wilka” poznaliśmy już wcześniej (dla przypomnienia: 23 sierpnia); teraz wreszcie ukazał się teaser. Możemy dzięki temu zobaczyć, jak w wersji animowanej prezentuje się wiedźmin Vesemir (to on, w czasach swojej młodości, jest głównym bohaterem filmu). Poznaliśmy również obsadę głosową polskiej wersji językowej. W Vesemira wcieli się Kamil Pruban, Tetrę zagra Ewa Prus, a Marek Karpowicz podłoży głos pod postać Deglana. Ponadto usłyszymy głosy Ewy Kanii (Lady Zerbst) i Piotra Borowca, który będzie narratorem.

Chłopaki Anansiego Neil Gaiman„Chłopaki Anansiego”, Neil Gaiman (wyd. Mag)

Reklama

Kolejna książka Neila Gaimana zmierza na ekrany. Tym razem adaptacji filmowej doczekają się „Chłopaki Anansiego”, czyli powieści będącej spin-offem „Amerykańskich Bogów”. Chociaż pierwsze plany dotyczące nakręcenia „Chłopaków” były już 10 lat temu, to dopiero teraz projekt dojdzie do skutku. Gaiman będzie czuwał nad produkcją serialu na podstawie swojej książki wraz z drugim showrunnerem serii, Douglasem Mackinnonem, znanym z „Doktora Who”, „Outlandera” i „Sherlocka”. A także „Dobrego Omenu”, przy którym to serialu pracował oczywiście z Neilem Gaimanem. Główną reżyserką serii została Hanelle M. Culpepper.

„Chłopaki Anansi” powstają, równolegle z drugim sezonem wspomnianego już „Dobrego Omenu”, tworzonego na potrzeby platformy Amazon Prime Video. Data premiery nie jest jeszcze znana, opublikowany został za to oficjalny plakat reklamowy. Jego autorem jest Michael Ralph.

Mistrz Eleonora Szafran„Mistrz”, Eleonora Szafran (wyd. Ringier Axel Springer Polska)

Trwają Igrzyska Olimpijskie, to i pora na akcent sportowy. A raczej, na historyczno-sportowy. Bohaterem filmu i książki „Mistrz” (premiera kinowa 27 sierpnia, książka ukaże się w sprzedaży 5 dni później) jest legendarny polski pięściarz Tadeusz „Teddy” Pietrzykowski. Pietrzykowski był bokserem, który zasłynął nie zdobywanymi przez siebie medalami, tylko walkami, które odbywał podczas internowania w obozie koncentracyjnym w Auschwitz.

Reklama

Akcja filmu rozgrywa się w początkowym okresie funkcjonowania obozu w Oświęcimiu. Przedwojenny mistrz Warszawy w wadze koguciej Tadeusz „Teddy” Pietrzykowski trafił do niego w pierwszym transporcie w 1940 roku. Więzień 77, bo takim numerem został oznaczony, stoczył podczas 3-letniego pobytu kilkadziesiąt zwycięskich pojedynków na ringu, w których stawką było jego życie. Dla współwięźniów stał się symbolem nadziei na przetrwanie i pokonanie nazistowskiego terroru.

W rolach głównych grają: Piotr Głowacki („Bogowie”), Grzegorz Małecki („Kurier”), Marcin Bosak („W ciemności”), Marian Dziędziel („Dom zły”), Piotr Witkowski („Proceder”), Rafał Zawierucha („Pewnego razu...w Hollywood”), Marcin Czarnik („Syn Szawła”) i Jan Szydłowski („Planeta Singli”). Reżyserem filmu jest Maciej Barczewski („My Pretty Pony”). Jest to jego debiut pełnometrażowy.

Blade Runner Philip K. Dick„Blade Runner. Czy androidy marzą o elektrycznych owcach?”, Philip K. Dick (wyd. Rebis)

Kolejny mariaż świata filmu i książki ze światem japońskiej anime. Powyżej mieliśmy okazję pisać o zwiastunie anime osadzonego w uniwersum „Wiedźmina”. Analogiczna sytuacja ma miejsce w przypadku „Blade Runnera”. Po sukcesie filmu Denisa Villeneuve’a z 2017 roku („Blade Runner 2049”), będącego kontynuacją filmu Ridleya Scotta z początku lat osiemdziesiątych zeszłego wieku, czeka nas niedługo premiera animowanego serialu. Stworzona przez duet reżyserski Shinji Aramaki i Kenji Kamiyama animacja, ma być inspirowana przede wszystkim filmem Villeneuve’a. Akcja serialu ma się rozgrywać w 2032 roku, czyli pomiędzy wydarzeniami z oryginalnego „Łowcy Androidów”, a tymi z najnowszego filmu. W anglojęzycznej obsadzie serialu głosu bohaterom użyczą m.in. Jessica Henwick, Brian Cox, Josh Duhamel, Barkhad Abdi, i Wes Bentley.

Prawa do trzynastoodcinkowego serialu „Blade Runner:  Black Lotus” posiada Adult Swim, czyli należący do Cartoon Network blok programowy dla dorosłych.

Odwiedź nasz profil „Najpierw książka, później film” na Facebooku. Zapraszamy na najświeższe literacko-filmowe plotki!

Najpierw książka, poźniej film

[aj]

Reklama

komentarze [9]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Zoltar 27.07.2021 19:17
Bibliotekarz

Po świetnym teaserze nieco mniej odpowiadający mi trailer. Po prostu nie lubię, gdy trailer opowiada mi cały film. Cóż, wierzę w umiejętności reżysera. Widzę, że obrazy mogą być prawdziwą ucztą dla oka (jak w nowym "Blade Runnerze"). Muzyka to powinien być pewniak, bo Zimmer potrafi. W tym filmie spotykają się przed i za kamerą najlepsi ludzie branży, którym życzę przy tym...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Galadriel 27.07.2021 16:43
Czytelniczka

Idealnie! Ta ekranizacja to będzie sztos!

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Lis Gracki 27.07.2021 15:39
Bibliotekarz

Nareszcie spektakularna ekranizacja Diuny! Ostatni raz tak się jarałem jak zobaczyłem zapowiedź Mirror Mask. Dreszcze itp. Ale widzę w komentach, że nie tylko ja się już trzęsę :D

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
konto usunięte
27.07.2021 15:24
Czytelnik

Użytkownik wypowiedzi usunął konto

marecka9 27.07.2021 14:52
Czytelniczka

Wyczekuje od 2 lat.
Mam nadzieję że się doczekam i nie zawiodę. Zwiastun wygląda obiecująco a do tego muzyka jest genialna! 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
asymon 27.07.2021 11:54
Bibliotekarz

Jaram się jak pałac księcia Leto.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Meszuge 27.07.2021 11:31
Czytelnik

"Ponad 3-minutowy filmik pokazuje, że ekranizacja powieści Franka Herberta będzie filmem dynamicznym, niestroniącym od rozbudowanych scen batalistycznych i z dopracowanymi efektami specjalnymi" - bardzo się cieszę, ale po obejrzeniu 2-3 poprzednich wersji, za fundamentalną uważam kwestię tłumaczenia. Diuna, w której Siostry Bene Gesserit nazywane są geseritkami, Gaius Helen...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Mylengrave 27.07.2021 10:44
Czytelniczka

Zwiastun "Diuny" wbił mnie w fotel!

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 27.07.2021 10:01
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
zgłoś błąd