rozwińzwiń

Zagubiony heros

Okładka książki Zagubiony heros Rick Riordan
Okładka książki Zagubiony heros
Rick Riordan Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Olimpijscy herosi (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Olimpijscy herosi (tom 1)
The Lost Hero
heros mitologia percy jackson

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

W końcu wróciłem do tego świata i nowa seria zaczyna się , gdy pewien chłopak(Jason) budzi się w autobusie pełnym uczniów i jak się okazuję jadą do muzeum , a obok Jasona siedzi Jego dziewczyna(Piper) , a naprzeciwko najlepszy przyjaciel(Leo) Jednak jak się okazuję Jason nie pamięta kim jest i w ogóle nie rozpoznaję swoich bliskich i tylko nauczyciel , który ich pilnuję(Trener Hedge) czuję , że coś jest nie tak i , gdy dojeżdżają na miejsce Jason rozmawia z mężczyzną i ten przyznaję , że go nie zna, a Jego zadaniem jest opiekować się dwójką uczniów dopóki nie przybędą po nich z obozu. A sam trener jest satyrem i nagle Jason , Hedge , Piper i Leo zostają zaatakowani przez duchy burzy i jak się okazuję Jason jest świetny w walce. A na dodatek umie latać. Niestety duchy zabierają Trenera i wtedy pojawia się wsparcie z obozu , a konkretnie Annabeth i Jej kolega(Butch) i dziewczyna jest wściekła , bo nie znalazła tu odpowiedzi , których szukała i po chwili zaczyna patrzeć w niebo i krzyczy do Bogów – „Co z Nim zrobiliście?!” A po chwili mimo złego humoru zgadza się by trójka nowych bohaterów udała się z nimi do obozu i , gdy odchodzi do rydwanu Butch wyjaśnia , że Annabeth jest załamana , bo trzy dni temu zaginął Jej chłopak czyli Percy. I nikt nie wie co się z nim stało , a Annabeth za wszelką cenę chcę go odnaleźć. I po jakimś czasie wszyscy docierają do obozu i tam wychodzi na jaw , że Jason , Piper oraz Leo są Półbogami i Leo od razu zostaję oznaczony jako syn Hefajstosa. I wszyscy zostają podzieleni. Leo zostaję zabrany do nowego domu , Jason zostaję wysłany do Chejrona , a Annabeth oprowadza Piper po obozie i wyznaję Jej w jakich okolicznościach zaginął Percy. A konkretnie przyjechali tu razem i byli szczęśliwi , że spędzą razem ferie i ostatniego wieczoru Percy Ją pocałował i poszedł do swojego domku i rano już go nie było i wszyscy go szukali. Nawet skontaktowano się z Jego matką , ale i Ona nic nie wiedziała , a na dodatek Olimp milczy i w obozie zabrakło Pana D. I po jakimś czasie od zaginięcia Percy’go Annabeth miała sen z Boginią Herą , która mówiła Jej , że odnajdzie Percy’go , gdy spotka Jasona , ale to nic nie dało , a Piper Ją pociesza , ale nie mówi , że w wieczór zniknięcia Percy’go miała przerażający sen i jakiś głos mówił , że musi ich zdradzić , bo straci wszystkich których kocha. A po chwili spotykają Rachel , która ma wizję i jakiś głos przez Nią przemawia „Uwolnij mnie!”. A z kolei Jason trafia przed oblicze Chejrona i ten mówi , że nie powinien tu być , bo będzie nieszczęście w obozie i nagle chłopak widzi jakąś kobietę , która mówi , że jest Jego patronką i musi uwolnić Ją z więzienia , bo inaczej nie odzyska pamięci i , gdy wizja znika do domku wpadają : Annabeth , Rachel i Piper i mówią Chejronowi o wizji Rachel i dochodzą do wniosku , że to głos Hery i , że Hera ukazała się również Jasonowi i nadchodzi ognisko i tam Annabeth mówi , że nie ma śladów Percy’go i , że Grover , Nico i Łowczynię go szukają , a Rachel mówi , że wielka przepowiednia , którą wygłosiła na koniec poprzedniego tomu zaczyna się spełniać i także wychodzi na jaw , że Jason to syn Zeusa , a Piper to córka Afrodyty i po wysłuchaniu historii Jasona obóz postanawia , że trzeba wyruszyć z misją odbicia Hery i Jason ma dowodzić i reszta chcę by Annabeth z nim ruszyła , ale ta mówi , że nie ufa Herze i rusza szukać Percy’go i ostatecznie na misję ruszają : Jason , Leo i Piper i następnego dnia przed wyjazdem Jason przypomina sobie swoje nazwisko i okazuję się , że Thalia to Jego siostra. I rozpoczyna się podróż , a Piper ma sen w którym jakiś olbrzym mówi Jej , że ma zdradzić przyjaciół , bo inaczej Jej ojciec umrze. I w pewnym momencie bohaterowie odnajdują trenera i go ratują , a po jakimś czasie Leo ukazuję się Jego ojciec i wyjaśnia , że to Zeus nakazał zamknąć Olimp , bo czuł się zakłopotany po tym jak Herosi w zasadzie sami powstrzymali Kronosa , a gdy po wszystkim Percy odrzucił dar nieśmiertelności Zeus się wkurzył i rozkazał Bogom nie kontaktować się z dziećmi. I w trakcie podróży bohaterowie ratują ojca Piper i w końcu uwalniają również Herę , która mówi Jasonowi by znalazł własną drogę. A także spotykają Thalię , która cieszy się widząc Jasona. Następnie trójka wraca do obozu i tam Chejron mówi im , że są częścią Wielkiej przepowiedni więc brakuję jeszcze czwórki półbogów(Ma być siedmioro) i Jasonowi znów objawia się Hera i mówi , że ściągnęła go tu z innego obozu , a konkretnie obozu Rzymian , a zrobiła to bo Jason będzie nowym przywódcą , który przywróci jedność między Półbogami oraz na Olimpie i wszyscy połączą siły by pokonać Boginię – Gai , która właśnie powstaję i na koniec Jason mówi o tym reszcie obozu i Annabeth oraz inni domyślają się , że skoro Hera ściągnęła tu Jasona z obozu Rzymian to Percy trafił właśnie do obozu Rzymian i zajął miejsce Jasona. I tak się kończy 1 tom. Powiem szczerze , że lekko się rozczarowałem. Historia nie wciągała mnie tak jak przygody Percy’go. Na minus też Jason i Leo. Nie polubiłem ich. Jedynie Piper na plus. Tak samo nie podobał mi się brak Grovera oraz bardzo mała rola Annabeth. I w sumie sam tytuł też jest mylący , bo ma się wrażenie , że akcja skupi się na szukaniu Percy’go , a tu nowi bohaterowie musieli uwolnić Herę. Trochę słabo. Liczę , że kolejna część będzie lepsza. Za to na plus reakcja Annabeth na zniknięcie Percy’go. Widać jak bardzo za Nim tęskni i się o Niego martwi. I muszę przyznać , że Bogowie mnie tutaj wkurzyli. Tak niby Zeus obiecał Percy’mu , że uznają swoje dzieci itp. , a tu się wypieli i nie kontaktują się z nimi. Jednak liczę , że nie będzie tak do końca serii i Bogowie powrócą

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Po pierwsze GDZIE PERCY?
Po drugie nie lubię Jasona

Po pierwsze GDZIE PERCY?
Po drugie nie lubię Jasona

„Zagubiony heros” to pierwszy tom serii „Olimpijscy herosi”, która jest kontynuacją serii „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy”.

Mamy tutaj świat, który dobrze znamy i bohaterów, których już pokochaliśmy, a oprócz tego poznajemy trzech nowych herosów. Jason, Piper i Leo to półbogowie, będący bohaterami przepowiedni, która mówi o nowym zagrożeniu dla całego świata.

Po tym pierwszym tomie mogę powiedzieć, że ta seria zapowiada się na jeszcze lepszą niż jej poprzedniczka! Jestem już zżyta z tym światem, a wszystkie nowe elementy bardzo mi się podobają! Bohaterów od razu polubiłam, a pomysł na połączenie mitologii greckiej z rzymską jest jak na razie na tyle ciekawy, że niecierpliwie czekam, żeby dowiedzieć się jak go dalej wykorzystano.

Jest to naprawdę świetny, wciągający, pełen akcji i nowych mitologicznych zagrożeń tom, więc jeśli macie za sobą serię o Percym, to polecam kontynuowanie przygody z tym światem!😀❤️

Po tym...

Nieco dłuższa od książek z poprzedniego cyklu, sięgająca po mitologię rzymską obok greckiej, wprowadzająca nowych bohaterów, ale też nowych przeciwników. Zapowiada się ciekawie, zobaczymy jak kolejne tomy.

Bardzo dobrze bawiłam bardzo dobrze się czyta opowieść wciąga polecam nie tylko nastolatką

bardzo fajnie się ja czyta i jest wciągająca

bardzo fajnie się ja czyta i jest wciągająca

Czy można zapomnieć że się kiedyś czytało jakąś książkę? Gdzieś z tyłu głowy miałem myśli, że coś tam wiem co się za chwile wydarzy, ale skąd? Zacząłem nawet szukać w internetach czy nie ma filmu na podstawie tego tytułu, bo coś mi świtało... Filmu raczej nie ma, a ja musiałem czytać "Zagubionego Herosa" w "innym życiu", tym, kiedy byliśmy jeszcze wszyscy... przed trzęsieniem ziemi które zmieniło nasze życie na zawsze... Miałeś super wyczucie do fajnych tytułów SYNKU, serię będę kontynuował z myślą o TOBIE...

Cały ten czas, gdy czytałam "Zagubionego Herosa" nie mogłam przestać porównywać go do pierwszej serii, jaką byli "Bogowie Olimpijcy". Główny schemat ku temu w dużym stopniu sprzyjał, ponieważ bardzo często czułam jakby sytuacje ze "Złodzieja piorunów" zostały w dziwny i unikalny sposób powtórzone.
Pierwszym co mnie uderzyło był dość znacznie zmieniony styl narracji. Rozdziały zostały ogołocone ze swoich czasem śmiesznych, czasem dziwacznych tytułów, a zastąpione imieniem osoby z perspektywy której mieliśmy na dany moment śledzić historię. Był to ciekawy zabieg i chociaż brakowało mi tego małego akcentu jakim były tytuły nie wpłynęło to na mój komfort czytania.
Można zauważyć, że styl pisarski również uległ częściowej zmianie i zdecydowanie winię za to Rzymian! Jak to Jazon stwierdził, Rzymianie słynęli z dyscypliny, co widać w zmniejszonej ilości humoru, który jednak wcale nie znika, a występuje w idealnych temu momentach.
Riordan jest prawdziwym mistrzem budowy świata i postaci co można od razu dostrzec porównując podobieństwo Posejdona i Percy'ego, a Jasona i Zeusa.
Nie mogę się doczekać przeczytania kolejnych tomów i sprawdzenia, czy moje założenia dotyczące przyszłej fabuły się sprawdzą.

Pierwszym co mnie uderzyło był dość znacznie zmieniony styl narracji....

Otwarcie serii "Olimpiscy Herosi" zaskakuje brakiem Percy'ego Jacksona na kartach tomu. Przynajmniej na początku odczuwałam jego brak, ale w miarę postępowania historii pokochałam Jasona, zaangażowałam się w historię rodziny Thalii i znalazłam swojego drugiego ulubieńca - Leo. Rick Riordan nie zawodzi. Prowadzi historię, która wciąga po uszy. Miesza w głowach i obraca się w mitologii Greckiej jak i Rzymskiej, jakby sam się wychowywał w tamtych czasach. Dla mnie bomba.

Największy minus tej książki- nie ma Percy’ego.

Największy minus tej książki- nie ma Percy’ego.

7 854
    2 956