rozwińzwiń

Syn Neptuna

Okładka książki Syn Neptuna Rick Riordan
Okładka książki Syn Neptuna
Rick Riordan Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Olimpijscy herosi (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Olimpijscy herosi (tom 2)
The Son of Neptune

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Przewodnik po świecie herosów Mary-Jane Knight, Rick Riordan
Ocena 7,3
Przewodnik po ... Mary-Jane Knight, R...
Okładka książki Ostatnia nadzieja Anne Plichota, Cenderine Wolf
Ocena 6,3
Ostatnia nadzieja Anne Plichota, Cend...
Okładka książki Morze potworów. Powieść graficzna Rick Riordan, Robert Venditti
Ocena 7,8
Morze potworów... Rick Riordan, Rober...

2 tom rozpoczyna się od Percy’go , który wybudza się po kilku miesiącach i po wędrówce przybywa do obozu Rzymian i tak jak Jason nic nie pamięta. Jedynie ma jakieś przebłyski wspomnień oraz pamięta Annabeth. I bardzo szybko chłopak zostaję przyjęty do obozu i zaprzyjaźnia się z Hazel i Frankiem. I często słyszy o Jasonie i o tym jakim był świetnym przywódcą. I niespodziewanie okazuję się , że w obozie jest również Nico , ale zachowuję się jakby nie znał Percy’go , ponieważ nie chcę ujawniać innym , że Percy pochodzi z drugiego obozu , bo Ci uważają Greckich Herosów za wrogów. I wychodzi też na jaw , że Hazel to siostra Nico i pochodzi z podziemi. I w pewnym momencie obozowiczom objawia się Bóg Wojny(ojciec Franka) i przydziela im misję. A konkretnie mają uwolnić Tanatosa(Greckiego Boga Spokojnej Śmierci) , którego na Alasce uwięził Olbrzym. I w wyprawie musi wziąć udział Frank i Percy oraz jeszcze jedna osoba , którą ma wybrać Frank. A w pewnym momencie Percy ma sen w którym widzi Grovera , gdy ten mówi mu , że niedługo go odnajdą , a następnie widzi Annabeth , która mówi chłopakowi by został tam gdzie jest , bo dzięki temu szybciej go znajdą. I po jakimś czasie odbywa się spotkanie w Rzymie , gdzie omawiana jest misja zlecona przez Boga i ostatecznie na misję ruszają : Percy , Frank i Hazel i przed misją komendantka obozu(Reyna) proponuję Percy’mu , by jeśli powróci został Jej partnerem i razem będą strzec obozu , ale chłopak odmawia , bo pamięta że ma Annabeth. Mamy również innego Półboga(Oktawian) , który uważa Percy’go za szpiega. I w końcu trójka bohaterów wyrusza w niebezpieczną podróż i po drodze ratuję pewną Harpię(Ella) , która zaczyna im towarzyszyć , a także wychodzi na jaw , że Frank i Percy są spokrewnieni. I na szczęście pamięć Percy’go wraca i nawet zostawia mamię wiadomość , że nic mu nie jest. A w pewnym momencie Ella musi się ukryć i Percy obiecuję Jej , że kogoś po Nią przyślę. Następnie przez sen kontaktuję się z Tysonem i prosi go by znalazł Ellę i zabrał do obozu. I w końcu trójka bohaterów dociera na Alaskę i uwalnia Boga Śmierci , a następnie Frank i Hazel zabijają olbrzyma i wtedy wściekła Gai do nich przemawia i oznajmia , że to nic im nie da i właśnie teraz Jej potwory atakują obóz Rzymian , a na dodatek wychodzi na jaw , że porwała Nico. I trójka bohaterów wraca do obozu i od razu widzą trwającą walkę , a także wpadają na Tysona i Ellę i Percy pyta brata czy Annabeth i inni przybędą z odsieczą , ale Tyson mówi , że będą tu dopiero jutro lub pojutrze i bohaterowie włączają się do walki i obóz wygrywa , a Percy pokonuję olbrzyma i zostaję bohaterem obozu. I , gdy wszyscy świętują Percy’mu ukazuję się Hera i mówi mu to samo co Jasonowi czyli , że Obozy muszą się zjednoczyć i pokonać wroga i dodaję , że muszą odnaleźć wrota śmierci i Je zamknąć i Percy mówi o wszystkim Frankowi i Hazel i Ci są gotowi z nim wyruszyć i przy okazji odnaleźć Nico. I właśnie wtedy przemawia do nich Leo , który mówi , że za godzinę przybędą i odbywa się szybkie spotkanie obozowiczów i Percy usiłuję ich przekonać , że Jego przyjaciele pomogą i , że jest z Nimi Jason , ale Oktawian oczywiście się sprzeciwia , ale dzięki Reyna , która poparła Percy’go grecki statek otrzymuję pozwolenie by przybić do ich brzegu i po chwili przychodzi wiadomość , że statek przybył i wszyscy idą powitać przybyłych. I tak się kończy 2 tom , który jest świetny i o wiele lepszy od 1. Na plus oczywiście duża rola Percy’go. Polubiłem także Hazel i Franka , a wyprawa całej trójki była świetna i naprawdę trzymała w napięciu. Świetna też była końcowa bitwa w obozie choć nie była długa. Co do samego obozu to jest fajny , ale Oktawian strasznie wkurzał. Zaskoczyło mnie też , że Reyna próbowała poderwać Percy’go , ale ten Ją odrzucił , bo ma Annabeth. Świetne też było pojawienie się Tysona i postać Elli. No i przede wszystkim super zakończenie , gdy statek greckich półbogów przybił do brzegu i na bank w środku jest Annabeth. W końcu się spotkają i pewnie w trzecim tomie ruszą znaleźć wrota śmierci

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

10 bo był Percy (w końcu)

10 bo był Percy (w końcu)

„Syn Neptuna” to drugi tom serii „Olimpijscy Herosi” autorstwa Ricka Riordana i moja nowa WIELKA miłość!❤️

W tej serii głównym niebezpieczeństwem jest budząca się Matka Ziemia Gaja i jej giganci, których pokonać mogą tylko i wyłącznie obozy herosów grecki i rzymski po zjednoczeniu się.

Pierwsze trzy tomy o Percym były dobre, dwa ostatnie tomy były więcej niż dobre, ale to co się dzieje w kontynuacji tej serii, czyli w Olimpijskich Herosach, to jest coś genialnego! Pierwszy tom mnie zachwycił, a drugi złapał za serce!❤️ Nikt tak jak Riordan nie potrafi tak genialnie czerpać ze wszystkich mitologii! W tym tomie występuje Percy, którego kocham, ale nie jest najważniejszą postacią, bo mamy też nowych, wspaniale wykreowanych bohaterów. W pierwszym tomie Jason, Piper i Leo, a w tym Hazel i Frank naprawdę mnie poruszyli! Z ogromną ekscytacją myślę o kolejnym tomie, w którym Ci wszyscy herosi w końcu będę występować razem i nawzajem się uzupełniać.

Riordan idealnie wypełnia aktualnie lukę, która powstała w moim sercu po skończeniu wszystkich serii Brandona Mulla. Ogrom frajdy sprawia mi czytanie jego książek! Uwielbiam w fantastyce młodzieżowej patrzeć jak bohaterowie dorastają i w konsekwencji muszą podejmować coraz trudniejsze decyzje. Nie mogę się doczekać, żeby poznać kolejne tomy!

Bardzo dobre rozwinięcie pierwszego tomu. Widać, że autor chce iść drogą autorki Harrego Pottera i sprawia wrażenie, że bohaterowie dorastają wraz z czytelnikami. Mnie się to osobiście podoba, bo literatura de facto młodzieżowa, dzięki temu okazuje się całkiem strawna dla dorosłego czytelnika. Inna sprawa, że jako człowiek wychowany na „Mitologii” Parandowskiego doceniam bardzo to pomieszanie świata mitów ze światem współczesnym i świetnie się bawię śledząc kolejne przygody Percy’ego i jego przyjaciół.

Książka była bardzo fajna bardzo dobrze się czytało była ciekawa czytałam ją zapartym trzem

Znajoma postać, zupełnie inna perspektywa. Niemal można odnieść wrażenie, że jesteśmy w innym świecie.
Z każdym kolejnym tomem coraz mocniej przeżywam tę historię. Doszło nawet do tego, że w momentach wielkiej radości uderzyłam w ścianę i wyrwały mi się okrzyki radości. W końcu udało mi się zrozumieć dziecięcą radość Taysona do małych rzeczy.
Każdy tom zieje coraz większą powagą. Napięcie rośnie. Nico zaginął. Nadciąga zjednoczenie obozów, a ja drżę z ekscytacji pragnąc więcej.

Każdy tom zieje coraz większą...

Herosi Olimpu bardzo pozytywnie mnie zaskakują! Poprzednia seria bardzo mi się podobała, jednak ta jak na razie jest stopień wyżej. Bohaterowie dorastają, a dzięki rozdziałów pisanym z perspektywy różnych postaci, możemy ich lepiej poznać i zajrzeć im do głowy.

co mogę dużo powiedzieć, cieszę się że Percy powrócił

co mogę dużo powiedzieć, cieszę się że Percy powrócił

Można by przypuszczać, że przy takim nagromadzeniu bohaterów i zawiłościach greckiej mitologii trudno będzie stworzyć coś nowego i interesującego. Ale ta książka pokazuje, że Riordan dopiero się rozkręcą, co więcej, sprawia, że czytelnik nie może się oderwać od lektury! To była cudowna przygoda, będę wracać do tej książki.

Percy powraca wraz z zanikiem pamięci, a wszystko to za sprawą Hery. Szykuje się kolejna, pełna szaleństwa intryga w celu ocalenia świata.
Rick Riordan raz jeszcze zabiera nas w podróż do świata pełnego Greckich i Rzymskich bogów. Pokazuje nieco inne realia, tego drugiego obozu, a także porywa w pełną zapału podróż wraz z Percym i jego dwojgiem towarzyszy (sympatycznych rzecz jasna).

7 232
    2 414