Ulubieniec narodu

Okładka książki Ulubieniec narodu
George Bidwell Wydawnictwo: Wydawnictwo "Śląsk" Seria: Z medalionem biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Z medalionem
Nation's favourite. H. J. Lord Palmerston
Wydawnictwo "Śląsk"
1981-01-01
1981-01-01
Anna Bidwell
Henryk Jan Palmerston minister spraw zagranicznych premier królowa Wiktoria XIX wiek Palmerston historia Anglii historia XIX wieku histosia Wielkiej Brytanii

Warto przeczytać - jak większość biografii pióra Bidwella.
Nie jest to typowa biografia, suchy opis postaci i epoki - raczej opowieść o człowieku, jego zaletach i wadach oraz czasach, w których żył.
Bidwell nie stosuje schematu dobry/zły, nie dokonuje jednoznacznych ocen - i to właśnie przyciąga mnie do jego książek.

Warto przeczytać - jak większość biografii pióra Bidwella.