Nalot

Len Deighton Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza kryminał, sensacja, thriller
Bomber
Krajowa Agencja Wydawnicza
Bomber
kryminał, sensacja, thriller
Władysław Nycz

Tak nie bardzo mnie porwał - choć fabuła jest ciekawa, to jednak przywykłem do bardziej historycznego potraktowania IIWS ( pomijam MacLeana - no ale to mistrz )

Rewelacyjna książka opisująca nalot na jedno z miast w Zagłębiu Ruhry. Fabuła pokazana z punktów widzenia angielskich lotników, niemieckich myśliwców nocnych i mieszkańców bombardowanego miasta. Jedna z lepszych wojennych powieści jakie czytałem.

• Lotnictwo
  • Beletrystyka