Requiem dla króla zbrodni

Okładka książki Requiem dla króla zbrodni
Serge Jacquemard Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza Cykl: Harry Schultz (tom 7) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Harry Schultz (tom 7)
Requiem pour un tsar du crime
Krajowa Agencja Wydawnicza
1987-01-01
1987-01-01
8303019074
Wojciech Ludwikowski
literatura współczesna literatura francuska XX wiek kryminał

Świetny kryminał - gotowy scenariusz kasowego filmu.

Świetny kryminał - gotowy scenariusz kasowego filmu.

Klasyczny kryminał, wciągający, polecam

Klasyczny kryminał, wciągający, polecam

Pierwsza przeczytana książka z serii o Harrym Schultzu i ... utonąłem na dobre. Mogę czytać po kilka razy w roku i nie przechodzi mi :)

Ciekawa i wciągająca sensacja, dziś już pewnie klasyka (?) gatunku. Książka w rodzaju słynnego "Dnia Szakala" Forsyth'a, ale trochę bardziej rozbudowana w...zawodowych szczegółach. Zaś tytułowy bohater, mimo jakże wątpliwej moralnie profesji, nieraz potrafi wzbudzić sympatię czytelnika...

Ktoś zaczyna mordować szefów mafii na całym świecie. Pozostali, żyjący jeszcze, w zagrożeniu, spotykają się i zastanawiają co dalej. Bo najpewniej są następnymi w kolejce. Wymyślają... dalej nie będę zdradzał co, bo to jest istotne.
Sama książka w stylu Bonda. James'a Bonda. Cały świat, piękne kobiety, niewiarygodne przeżycia, luksus. Ale jednocześnie czuje się, że książka została napisana dawno temu (moje wydanie z 1974 r.). Przeczytać można, tak na wakacjach. Czy wciąga? Tak jak przygody Bonda. Wiadomo jak się kończą.

Jestem w autentycznym szoku. Po pierwszej książce w serii, miałem ochotę wyrzucić ją przez okno. Niesamowicie się autor rozwinął,bo każda następna przygoda Harry'ego Schulza jest coraz lepiej napisana. Dobrze, że nie zrezygnowałem z czytania,bo mógłbym sporo stracić. Jestem zachwycony. Przyczepię się jednak do dwóch rzeczy. Znowu jakoś strasznie dużo nawiązań do homoseksualizmu w tej powieści. O wiele za dużo jak na jedną książkę. Druga rzecz to taka, że autor ciągle posługuje się utartymi opisami działalności Harry'ego, działalności zbrojmistrza Mike'a,itp. Wiem, że robił to z myślą o czytelnikach, którzy nie znają całej serii i sięgnęli akurat po któryś tom z kolei,ale on dosłownie kalkuje swoje opisy. Rzucające się w oczy kopiuj wklej. Tak poza tym, książka rewelacyjna :-)

Świat gangsterów i mafiosów, a w nim udana, ale jakże żmudna akcja prywatnego, płatnego mordercy. Mistrzostwo.

Jedna z tych kultowych powieści którą każdy miłośnik literatury sensacyjnej powinien przeczytać. I choć z jednej strony można powiedzieć - taka sobie bajeczka to z drugiej myślisz - kurcze przecież to możliwe. Akcja tu zaczyna się na pierwszej stronie a kończy na ostatniej i wciąga niesamowicie, i chociaż dożo w niej przypadkowości ( nie zdarzającej się w życiu ) oraz trochę trywialnego zakończenia czyta się znakomicie i trochę szkoda że się kończy.

Super kryminał, polecam również "Zaczęło się w Dallas" tego samego autora. Jak przeczytałem obie, to żałowałem że już koniec tych książek, które znalazłem u siebie w domu na półkach z przygodami Harry'ego Shulz'a. Jest jeszcze kilka, w przyszłości na pewno kupię i przeczytam.

Zdecydowanie książka godna polecenia!

Zdecydowanie książka godna polecenia!

Dodaj cytat z książki Requiem dla króla zbrodni